Województwo Małopolskie –  Partnerem Przedsięwzięcia – w przygotowań i udziału w Mistrzostwach Świata SU-DS, Nymburk 2022

Województwo Małopolskie – Partnerem Przedsięwzięcia – w przygotowań i udziału w Mistrzostwach Świata SU-DS, Nymburk 2022

Miło nam poinformować, że Województwo Małopolskie jest Partnerem Przedsięwzięcia, polegającego na przygotowaniach i udziale naszych Sportowców z niepełnosprawnością w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata SU-DS 2022 w Czechach.
Dziękujemy Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego za dołączenie do grona naszych Partnerów i wsparcie sportowców z niepełnosprawnością.
www.malopolska.pl

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza wspiera nasze działania

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza wspiera nasze działania

Miło nam poinformować, że Fundacja PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza dołączyła do grona naszych Partnerów i wspiera nasz projekt PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2022.
Zadanie obejmuje wsparcie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz integrację poprzez sport i będzie realizowane w okresie od 1.04.2022-31.12.2022 r.
W imieniu naszych Podopiecznych dziękujemy naszemu Partnerowi Fundacji PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza za zaangażowanie i wsparcie.

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022 – jest rekord, tym razem w otwartym MINI SLALOM MARATONIE

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022 – jest rekord, tym razem w otwartym MINI SLALOM MARATONIE

712 kilometrów – taki dystans pokonali narciarze w charytatywnych zawodach narciarskich 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022, rozegranych w minioną niedzielę na Polanie Szymoszkowej w celu wsparcia działań aktywizacji i integracji poprzez sport osób z niepełnosprawnością, które już 9 rok prowadzi Fundacja HANDICAP Zakopane. Chociaż bardzo blisko rekordu, to zabrakło 8 km. Ale zaangażowanie było od początku do końca na 100%. A wyzwanie na kolejną edycję, jak widać, bardzo trudne. Zawody, tradycyjnie już rozpoczął Prezydent RP Andrzej Duda najpierw na trasie 12-godzinnego slalomu, a chwilę później, otwartego MINI Slalomu.
Jednak w tym roku bohaterami 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022 zostali nasi młodzi Narciarze z niepełnosprawnością, Sparing-partnerzy, Przyjaciele i Goście zawodów organizowanych przez Fundację HANDICAP Zakopane i Miasto Zakopane. W tegorocznym, otwartym MINI SLALOM MARATONie ZAKOPANE 2022 padł super-rekord: 1210 przejazdów wykonanych po trasie MINI slalomu integracyjnego, który towarzyszy 12 godzinnej sztafecie. To blisko 50% więcej przejazdów w porównaniu do poprzedniego rekordu. Najaktywniejsi narciarze pokonali trasę slalomu 25-30 razy !
Wszyscy zawodnicy „wyjeżdżili” bardzo solidne wsparcie sponsorskie, które daje naszym Sportowcom z niepełnosprawnością gwarancję na kontynuację profesjonalnych treningów sportowych oraz rehabilitację i integrację poprzez sport przez kolejny rok, a dzięki temu na znaczące postępy w ich rozwoju sportowym, fizycznym, intelektualnym i społecznym.

Dziękujemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie z Doradcami z Kancelarii Piotrem Nowackim i Rafałem Kosem za udział w zawodach i wsparcie dla naszych Sportowców .
Bardzo dziękujemy za wsparcie naszym strategicznym Sponsorom 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022: Sponsor Główny Zawodów – PZU S.A. oraz PKO Bank Polski – Sportowy Partner HANDICAP 2022
DZIĘKUJEMY Organizatorom zawodów – Miasto Zakopane i Fundacja HANDICAP Zakopane.
Bardzo dziękujemy wszystkim Osobom, dzięki którym nasza impreza 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022 tak wspaniale się udała! To jest nasz wspólny sukces i piękny obraz integracji poprzez sport!
Dziękujemy wszystkim wyśmienitym Gościom obecnym na otwarciu zawodów i za kibicowanie.
Dziękujemy wszystkim Sponsorom i Partnerom: PZU, PKO Bank Polski, Polana Szymoszkowa, Geotermia Podhalańska, PROINSOL, Polskie Tatry S.A., Rossignol, Społem Zakopane, Tatra Dream, Sport-timing, MOSiR Zakopane, Powiat Tatrzański, TPN, Ziębówka, Limpol.
Dziękujemy naszym niezawodnym Zawodnikom, Trenerom, Wolontariuszom, Rodzicom naszych Sportowców, Przyjaciołom Fundacji, Komentatorom, Ekipie nagłośnienia i zaplecza, Pracownikom trasy narciarskiej i wyciągu, Pracownikom kateringu, Fotografom, Pomiarowi Czasu, Ratownikom, Obsłudze startu i mety MINI SLALOMU, ekipie SOP, Mediom za wszystkie Wasze działania, te widoczne i te niewidoczne, a niezbędne, dzięki którym mogliśmy wspólnie przeżyć tę niezwykłą atmosferę przyjaźni, współdziałania w szczytnym celu, radości i integracji. DZIĘKUJEMY!!!
Już dziś zapraszamy za rok na kolejną, 9 edycję 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2023.

Rycerze Giewontu

Rycerze Giewontu

 

Zapraszamy na treningi rozwoju osobistego dzieci i młodzieży. Po więcej informacji – kliknij plakat poniżej:

SPONSORZY I PARTNERZY 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022

SPONSORZY I PARTNERZY 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022

Z dumą prezentujemy naszych niezawodnych  SPONSORÓW I PARTNERÓW   12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022  (8 edycja)

Sponsor Główny Zawodów – PZU S.A.
PKO Bank Polski – Sportowy Partner HANDICAP 2022
Polana Szymoszkowa – Stacja Narciarska
Geotermia Podhalańska S.A.
PROINSOL
Polskie Tatry S.A.
Społem Zakopane
Rossignol
Tatra Dream
Sport-timing
MOSiR Zakopane
Powiat Tatrzański
TPN
Limpol
DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE 8 EDYCJI NASZYCH ZAWODÓW!
REGULAMIN 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022

16 stycznia 2022 na Polanie Szymoszkowej ponownie ścigamy się na nartach CHARYTATYWNIE, aby „wyjeździć” jak największe wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością – podopiecznych Fundacji HANDICAP Zakopane! Wsparcie na całoroczne zajęcia aktywizacji i integracji przez sport zapewnią nasi strategiczni Sponsorzy: PZU – Sponsor Główny Zawodów oraz PKO Bank Polski – Sportowy Partner HANDICAP 2022.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału i do kibicowania:

Program zawodów:
7.30 – oficjalne otwarcie
8.00 -start 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022 – atak na Rekord Polski w 12-godzinnym slalomie drużynowym
9.00 -start otwarty MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022 – rywalizacja: kto wykona największą liczbę przejazdów po slalomie
15.00- zakończenie MINI SLALOM MARATONu, wręczenie nagród dla rekordzistów ilości przejazdów (1,2,3 miejsce OPEN)
20.00 zakończenie 12H SLALOM MARATONU, ogłoszenie wyniku
ok.20.30 – oficjalne zakończenie i wręczenie nagród

Z zawodów SU-DS  Euro Tri Games 2021 Ferrara, Włochy  przywozimy 6 medali

Z zawodów SU-DS Euro Tri Games 2021 Ferrara, Włochy przywozimy 6 medali

Antoni Wiercioch 4 medale, a Patrycja Strama 2 medale – taki jedt dorobek sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane na Europejskich Igrzyskach Sportowców z Trisomią, rozegranych we włoskiej Ferrarze w październiku 2021.

 Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane w dniach 4-11.10.2021 we włoskiej Ferrarze rywalizowali w Mistrzostwach Europy Sportowców z Zespołem Downa – Euro Tri Games 2021, zorganizowanych przez Sport Union for Athletes with Down Syndrome (SU-DS). W zawodach uczestniczyło ponad 300 sportowców z 17 krajów w lekkoatletyce, pływaniu, judo, tenisie stołowym, futsalu, koszykówce i pływaniu synchronicznym. Zawodnicy HANDICAP’u  Patrycja Strama i Antoni Wiercioch startowali w konkurencjach lekkoatletycznych, a Andrzej Samek w tenisie stołowym.

Nasi zawodnicy zdobyli  6 medali dla reprezentacji Polski w lekkoatletyce, która łącznie zajęła 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.

I tak: Antoni Wiercioch wywalczył 4 medale: srebro na 1500m, brąz w skoku w dal, brąz w sztafecie 4x100m i brąz w sztafecie 4x400m). Patrycja Strama przywiozła 2 medale: srebro w sztafecie 4x400m i brąz w sztafecie 4x100m).
Chociaż bez medalu, lecz dobre mecze zagrał debiutujący w rywalizacji pingpongistów Andrzej Samek i jako najmłodszy uczestnik turnieju już pokazał swój potencjał w trudnych meczach z rywalami 10 a nawet 20 lat starszymi od niego. Oprócz programu sportowego nasi sportowcy mieli również urozmaicony program kulturalny, w tym zwiedzanie Ferrary i Wenecji.
„To był ciężki sportowy tydzień, gdyż sportowcy HANDICAP’u wystartowali w biegach na 100m,200m,400m,800m,1500m,sztafetach 4x100m i 4x400m, w skoku w dal, pchnięciu kulą i trójboju. W swoim pierwszym starcie w imprezie tej rangi dedykowanej sportowcom z Zespołem Downa, nasi zawodnicy byli najmłodszymi uczestnikami zawodów, i rywalizowali z doświadczonymi kolegami, starszymi  nawet o 10 czy 15 lat. Zdobywając medale oboje potwierdzają swoją obecność w europejskiej czołówce lekkoatletów. Mamy olbrzymią satysfakcję z wykonanej pracy i tak dobrego przygotowania naszych lekkoatletów do Mistrzostw Europy 2021 przez trenerów Fundacji HANDICAP Zakopane.”- podsumowała występ podopiecznych Fundacji HANDICAP Zakopane prezes, Małgorzata Tlałka-Długosz.
GRATULUJEMY wszystkim zawodnikom Reprezentacji Polski, gratulujemy sportowcom Fundacji HANDICAP Zakopane, trenerom i rodzinom sportowców.
Udział w Igrzyskach Europejskich SU-DS dofinansowali: Fundacja HANDICAP Zakopane, Gmina Kościelisko (lekkoatleci), oraz Rodzice sportowców.
 DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE.