HANDICAP zdobywa 14 medali w VIRTUS European Summer Games 2022

HANDICAP zdobywa 14 medali w VIRTUS European Summer Games 2022

Zakończyła się rywalizacja sportowców z niepełnosprawnością intelektualną w europejskich mistrzostwach VIRTUS Summer Games 2022 w Krakowie. W tych dobrze zorganizowanych przez ZSS SPRAWNI RAZEM i mocno obsadzonych zawodach uczestniczyli zawodnicy z kilkunastu krajów.Sportowcy trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane przywożą na Podhale 14 medali, wywalczonych w lekkoatletyce i pływaniu w kategorii II2 (zespół Downa).

W lekkoatletyce medale wywalczyli:

Antoni Wiercioch- 4 medale: srebro w rzucie oszczepem i w skoku w dal oraz brąz w trójboju i w biegu na 400m;

Patrycja Strama – 4 brązowe medale: bieg na 100m, 200m ,400m i skok w dal

Jan Wolczko – srebrny medal w biegu na 1500m

W pływaniu Bartosz Matusiewicz wywalczył łącznie 5 medali: indywidualny brąz na 200m grzbietem, oraz 1 srebro i 3 x brąz w sztafetach.

” Sukcesami w tej ważnej imprezie rangi mistrzostw Europy sportowcy HANDICAPu kończą sezon startów międzynarodowych w lekkoatletyce. Nasi zawodnicy wciąż podnoszą swój poziom sportowy, poprawiają rekordy życiowe i już dziś, będąc jednymi z najmłodszych, potwierdzają swoją obecność w europejskiej i światowej czołówce. I chociaż kategoria II2 aktualnie nie ma jeszcze przepustki paraolimpijskiej, widzimy, że inne kraje już przygotowują swoich sportowców w formule kadry narodowej do perspektywy startów paraolimpijskich. Polscy sportowcy nadal swoje przygotowania i starty realizują indywidualnie, lub w oparciu o swoje kluby czy organizacje wspierające, jak nasz zakopiański HANDICAP.

Może jednak poziom sportowy Polaków w tej kategorii, liczne medale mistrzostw europejskich i światowych, oraz przykład innych mocnych sportowo krajów, (gdzie już funkcjonują kadry narodowe) przygotowujących się do włączenia kategori II2 do rywalizacji paraolimpijskiej, powinien zainspirować nasze władze sportowe, aby podjąć działania wyprzedzające w kierunku utworzenia kadry narodowej i systemowego wsparcia przygotowań najlepszych polskich sportowców? ” – podzieliła się swoimi obserwacjami po imprezie Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji HANDICAP Zakopane.

Naszych sportowców w startach i treningach wspierają: PKO Bank Polski – Partner Sportowy HANDICAP 2022 www.pkobp.pl Miasto Zakopane, Gmina Kościelisko. DZIĘKUJEMY!

10 MEDALI MISTRZOSTW ŚWIATA SPORTOWCÓW Z ZESPOŁEM DOWNA SU-DS 2022 dla lekkoatletów Z  Fundacji HANDICAP Zakopane

10 MEDALI MISTRZOSTW ŚWIATA SPORTOWCÓW Z ZESPOŁEM DOWNA SU-DS 2022 dla lekkoatletów Z Fundacji HANDICAP Zakopane

Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane znakomicie walczyli w Mistrzostwach Świata SU-DS 2022 rozgrywanych w dniach 19-25.6.2022 w Nymburk w Czechach. W VI Mistrzostwach w lekkoatletyce uczestniczyło 14 reprezentacji i ponad 120 zawodników zrzeszonych w SU-DS (Sport Union for Athletes with Down Syndrome) rywalizując o mistrzowskie tytuły w konkurencjach biegowych, skokach i rzutach, a także w tenisie stołowym.

W indywidualnych konkurencjach lekkoatletycznych rewelacyjnie spisali się zdobywając medale:

Jan Wolczko (Małopolska, Fundacja HANDICAP Zakopane), 15-latek z Makowa Podhalańskiego. w swoim pierwszym starcie w światowej imprezie – brąz w biegu na 800m.

18-letni Antoni Wiercioch (Małopolska, Fundacja HANDICAP Zakopane) z Kościeliska, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy (SU-DS, VIRTUS) wywalczył brązowy medal debiutując w rzucie oszczepem.

Punktowane miejsca Mistrzostw Świata zajęli też pozostali zawodnicy Fundacji HANDICAP Zakopane, reprezentujący Polskę i Małopolskę: Jan Wolczko – 4m bieg na 1500m, Anna Szewczyk 4m bieg na 800m, Patrycja Strama 5m bieg na 400m, 5mAntoni Wiercioch 5m w skoku w dal,Anna Szewczyk 6m bieg na 400m, Bartosz Matusiewicz 6m bieg na 800m i 6m bieg na 1500m, Antoni Wiercioch 6m 3-bój lekkoatletyczny, Klemens Zięba 7m bieg na 400m.

Po sukcesach indywidualnych zawodników Fundacji HANDICAP Zakopane, rozgrywano najbardziej emocjonujące – biegi sztafetowe. Kolejne sukcesy zanotowali Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną z Małopolski.

W sztafecie 4×100 m kobiet, Polki w składzie Magdalena Dąbrowska, Patrycja Strama (Małopolska, Fundacja HANDICAP Zakopane), Anna Szewczyk (Małopolska, Fundacja HANDICAP Zakopane) i Zofia Dzięcioł, wywalczyły brązowy medal zajmując 3 miejsce za reprezentacją Włoch i Czech.

Chwilę później znów powody do radości dostarczyli Polacy, którzy w sztafecie 4×100 m, w składzie: Mikołaj Woźniak, Antoni Wiercioch (Małopolska, Fundacja HANDICAP Zakopane), Jan Wolczko (Małopolska, Fundacja HANDICAP Zakopane), Dominik Ulatowski zdobyli srebrny medal, ulegając jedynie Włochom.

W sztafecie 4×400 m kobiet Polki w tym samym składzie (Magdalena Dąbrowska, Patrycja Strama (Małopolska, Fundacja HANDICAP Zakopane), Anna Szewczyk (Małopolska, Fundacja HANDICAP Zakopane) i Zofia Dzięcioł) zdobyły srebrny medal, za reprezentantkami Włoch.

Mężczyźni wystartowali również w sztafecie 4x400m i w składzie: Kamil Grabowski, Antoni Wiercioch (Małopolska, Fundacja HANDICAP Zakopane), Jan Wolczko (Małopolska, Fundacja HANDICAP Zakopane), Dominik Ulatowski, wywalczyli 3 miejsce i brązowy medal, za Włochami i Portugalią.
Po dwie zawodniczki i dwaj zawodnicy w każdej z medalowych sztafet Mistrzostw Świata SU-DS 2022 to sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane, reprezentujący Polskę i Małopolskę.

Drużynowo, 14-osobowa Reprezentacja Polskich lekkoatletów z Zespołem Downa, w tym 6 zawodników HANDICAPu z Małopolski wywalczyła 3 miejsce w klasyfikacji państw, za Turcją i Włochami.

W Mistrzostwach Świata SU-DS. 2022 wystąpił również tenisista stołowy Andrzej Samek z Krakowa, który po dobrych meczach 1 rundy w „grupie śmierci” nie przeszedł do finałów, ale w „turnieju pocieszenia” zajął 2 miejsce.

Dziękujemy za wsparcie:
Przygotowania i start sportowców HANDICAPu w MŚ SU-DS 2022 wspiera Partner Wydarzenia – Województwo Małopolskie www.malopolska.pl
Treningi i starty wspiera Partner Sportowy HANDICAP 2022 – Bank PKO BP www.pkobp.pl
Treningi i starty dofinansowane przez: Miasto Zakopane, Gmina Kościelisko.

9 medali HANDICAPu w Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM 2022 w lekkoatletyce

9 medali HANDICAPu w Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM 2022 w lekkoatletyce

Co za przyjemność przedstawić naszych medalistów lekkoatletycznych Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM 2022 w Krakowie:
Antoni Wiercioch – 🥇złoto w skoku w dal i 🥈srebro na 100m
Jan Wolczko – 🥇złoto na 400m i 4m. na 100m
Julia Zapotoczna – 🥈srebro na 400m i 🥉brąz na 100m
Patrycja Strama – 🥈srebro na 100m i 4m. w skoku w dal
Bartosz Matusiewicz – 🥈srebro na 400m
Klemens Zięba – 🥉brąz w skoku w dal i 5m na 100m
Anna Szewczyk – 🥉brąz na 100m
GRATULACJE!!!
Kolejne starty naszych reprezentantów w Mistrzostwach Świata SU-DS 2022 w Czechach (czerwiec), oraz w Europejskich Igrzyskach VIRTUS 2022 w Krakowie (lipiec)
Dziękujemy za niezawodne wsparcie w treningach i startach sportowców z niepełnosprawnością:
PKO Bank Polski – Partner Sportowy HANDICAP 2022
Województwo Małopolskie, Miasto Zakopane, Gmina Kościelisko, SMS Zakopane, Fundacja PGNiG, Fundacja LOTOS i inni

Województwo Małopolskie –  Partnerem Przedsięwzięcia – w przygotowań i udziału w Mistrzostwach Świata SU-DS, Nymburk 2022

Województwo Małopolskie – Partnerem Przedsięwzięcia – w przygotowań i udziału w Mistrzostwach Świata SU-DS, Nymburk 2022

Miło nam poinformować, że Województwo Małopolskie jest Partnerem Przedsięwzięcia, polegającego na przygotowaniach i udziale naszych Sportowców z niepełnosprawnością w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata SU-DS 2022 w Czechach.
Dziękujemy Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego za dołączenie do grona naszych Partnerów i wsparcie sportowców z niepełnosprawnością.
www.malopolska.pl

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza wspiera nasze działania

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza wspiera nasze działania

Miło nam poinformować, że Fundacja PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza dołączyła do grona naszych Partnerów i wspiera nasz projekt PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2022.
Zadanie obejmuje wsparcie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz integrację poprzez sport i będzie realizowane w okresie od 1.04.2022-31.12.2022 r.
W imieniu naszych Podopiecznych dziękujemy naszemu Partnerowi Fundacji PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza za zaangażowanie i wsparcie.

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022 – jest rekord, tym razem w otwartym MINI SLALOM MARATONIE

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022 – jest rekord, tym razem w otwartym MINI SLALOM MARATONIE

712 kilometrów – taki dystans pokonali narciarze w charytatywnych zawodach narciarskich 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022, rozegranych w minioną niedzielę na Polanie Szymoszkowej w celu wsparcia działań aktywizacji i integracji poprzez sport osób z niepełnosprawnością, które już 9 rok prowadzi Fundacja HANDICAP Zakopane. Chociaż bardzo blisko rekordu, to zabrakło 8 km. Ale zaangażowanie było od początku do końca na 100%. A wyzwanie na kolejną edycję, jak widać, bardzo trudne. Zawody, tradycyjnie już rozpoczął Prezydent RP Andrzej Duda najpierw na trasie 12-godzinnego slalomu, a chwilę później, otwartego MINI Slalomu.
Jednak w tym roku bohaterami 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022 zostali nasi młodzi Narciarze z niepełnosprawnością, Sparing-partnerzy, Przyjaciele i Goście zawodów organizowanych przez Fundację HANDICAP Zakopane i Miasto Zakopane. W tegorocznym, otwartym MINI SLALOM MARATONie ZAKOPANE 2022 padł super-rekord: 1210 przejazdów wykonanych po trasie MINI slalomu integracyjnego, który towarzyszy 12 godzinnej sztafecie. To blisko 50% więcej przejazdów w porównaniu do poprzedniego rekordu. Najaktywniejsi narciarze pokonali trasę slalomu 25-30 razy !
Wszyscy zawodnicy „wyjeżdżili” bardzo solidne wsparcie sponsorskie, które daje naszym Sportowcom z niepełnosprawnością gwarancję na kontynuację profesjonalnych treningów sportowych oraz rehabilitację i integrację poprzez sport przez kolejny rok, a dzięki temu na znaczące postępy w ich rozwoju sportowym, fizycznym, intelektualnym i społecznym.

Dziękujemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie z Doradcami z Kancelarii Piotrem Nowackim i Rafałem Kosem za udział w zawodach i wsparcie dla naszych Sportowców .
Bardzo dziękujemy za wsparcie naszym strategicznym Sponsorom 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022: Sponsor Główny Zawodów – PZU S.A. oraz PKO Bank Polski – Sportowy Partner HANDICAP 2022
DZIĘKUJEMY Organizatorom zawodów – Miasto Zakopane i Fundacja HANDICAP Zakopane.
Bardzo dziękujemy wszystkim Osobom, dzięki którym nasza impreza 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022 tak wspaniale się udała! To jest nasz wspólny sukces i piękny obraz integracji poprzez sport!
Dziękujemy wszystkim wyśmienitym Gościom obecnym na otwarciu zawodów i za kibicowanie.
Dziękujemy wszystkim Sponsorom i Partnerom: PZU, PKO Bank Polski, Polana Szymoszkowa, Geotermia Podhalańska, PROINSOL, Polskie Tatry S.A., Rossignol, Społem Zakopane, Tatra Dream, Sport-timing, MOSiR Zakopane, Powiat Tatrzański, TPN, Ziębówka, Limpol.
Dziękujemy naszym niezawodnym Zawodnikom, Trenerom, Wolontariuszom, Rodzicom naszych Sportowców, Przyjaciołom Fundacji, Komentatorom, Ekipie nagłośnienia i zaplecza, Pracownikom trasy narciarskiej i wyciągu, Pracownikom kateringu, Fotografom, Pomiarowi Czasu, Ratownikom, Obsłudze startu i mety MINI SLALOMU, ekipie SOP, Mediom za wszystkie Wasze działania, te widoczne i te niewidoczne, a niezbędne, dzięki którym mogliśmy wspólnie przeżyć tę niezwykłą atmosferę przyjaźni, współdziałania w szczytnym celu, radości i integracji. DZIĘKUJEMY!!!
Już dziś zapraszamy za rok na kolejną, 9 edycję 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2023.

Rycerze Giewontu

Rycerze Giewontu

 

Zapraszamy na treningi rozwoju osobistego dzieci i młodzieży. Po więcej informacji – kliknij plakat poniżej: