Fundacja HANDICAP Zakopane zorganizowała w sobotę, 15.5.2021 na zakopiańskim stadionie COS-OPO, lekkoatletyczne Mistrzostwa Małopolski SPRAWNI RAZEM 2021 Zakopane dla 60 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z Krakowa, Oświęcimia, Chrzanowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, Kościeliska i Zakopanego.
Sportowcy rywalizowali w biegach na dystansach 100, 400, 800 m i w sztafetach, oraz skoku w dal i pchnięciu kulą., w kategoriach dziewcząt, chłopców, kobiet, mężczyzn i ZD kobiet i mężczyzn.
Spośród sportowców trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane, medalistami Mistrzostw Małopolski zostali: Antoni Wiercioch (3 złote), Patrycja Strama (2 złote, brąz), Krystian Kicmal (1 złoty), Klemens Zięba (3 srebra) Ania Szewczyk (2 srebra), Marcin Papież i Klemens Etynkowski (obaj srebro), oraz brąz dla Julii Zapotocznej, Macieja Krajewskiego i Gabrieli Jankowskiej (2). Obie sztafety 4 x 100m kobiet i mężczyzn HANDICAPu zdobyły brąz.
Medale dla najlepszych sportowców z niepełnosprawnością wręczali wyjątkowi Goście zawodów: Radna miasta Zakopane, pani dr Lucyna Galica-Jurecka, prezes ZSS Sprawni Razem Małopolska Wojciech Grotkowski i Wicemistrz Polski w narciarstwie alpejskim na monoski siedzącym – Bartosz Mrozek.
SPONSOREM Głównym Zawodów był PZU.
Partnerami wydarzenia byli: ZSS Sprawni Razem, COS Zakopane, Tatra Dream Events, Społem Zakopane i Województwo Małopolskie, w ramach projektu B.O. Małopolski 2020. Dziękujemy Sponsorowi i Partnerom za niezawodne wsparcie!
Gratulacje dla wszystkich Sportowców i ich Trenerów.
Dziękujemy trenerom HANDICAPu, Wolontariuszom ze Szk.Podst. nr. 4 w Zakopanem, Rodzicom i Opiekunom i Przyjaciołom za wszelkie wsparcie w organizacji zawodów.