SPORTOWCY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ POBIEGLI DLA ZIEMKA

W piątek( 20.07.2018)  rano o 5.45  najdzielniejsi Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane pobiegli BRAĆMI z Morskiego Oka do Włosienicy aby wesprzeć charytatywny projekt BRACI „Z Rysów na Hel” dla małego Ziemka, 7-letniego chłopca z porażeniem mózgowym.  Zawodnicy Fundacji HANDICAP Zakopane przebiegli wraz z wyjątkowymi BRAĆMI 2-kilometrową trasę w dół a potem z powrotem. Gratulacje dla naszych Mistrzów; pokazali, że niestraszne im deszcz, chłód i wstawanie przed świtem, żeby wesprzeć młodszych kolegów.
Wspieramy i kibicujemy BRACIOM. Dziękujemy za pomoc w wydarzeniu: TPN, PZU, Restauracja ZAKOPIAŃSKA. Dziękujemy naszym Sportowcom, Trenerom, Wolontariuszom, Rodzicom i Opiekunom za udział i pomoc. Wspaniałym BRACIOM życzymy aby ich nogi niosły lekko i pewnie do celu, a Ziemkowi – dużo zdrowia i wytrwałości 🙂
 

 

 

Nasze trenerki w zarządzie Oddziału Regionalnego OLIMPIADY SPECJALNE – Małopolska

W Krakowie w dniu 23.06.2018 odbył się Regionalny Zjazd Oddziału Olimpiad Specjalnych Polska – Małopolska. Delegatami na Zjazd z ramienia naszego Klubu Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE były: p. Małgorzata Tlałka-Długosz  i p. Marta Zborowska.
Na Zjeździe podsumowano działalność OS Małopolskie w latach 2014-2018, dyskutowano o problemach i planach na przyszłość, oraz przeprowadzono wybory zarządu na kolejną kadencję.
Miło nam poinformować, że p. Małgosia została wybrana na prezesa Komitetu Regionalnego Olimpiady Specjalne – Małopolska. V-ce prezesem d/s Sportu został p. Paweł Zychowicz z krakowskiej AWF, a v-ce prezesem d/s Finansów p . Dariusz Frąckowiak. Pani Marta została członkiem Komisji Rewizyjnej. Gratulujemy nowo wybranemu zarządowi, życzymy owocnej pracy na rzecz sportowców z niepełnosprawnością i wielu sukcesów.

Pokazowy trening integracyjny naszych Sportowców ze studentami Pedagogiki PWSTE z Jarosławia

Ponad 60 osób uczestniczyło dziś w treningu integracyjnym naszych Sportowców ze Studentami PWSTE z Jarosławia. Prezentacja naszych działań, a potem dużo sportu, zabawy i wspòlnej radości, dlatego bardzo lubimy integrację. Dziękujemy, wszystkim za uczestnictwo, pomoc i wsparcie. A naszym Gościom, dodatkowo, za wybór Fundacji Handicap Zakopane. Mamy nadzieję, że wywieziecie z Zakopanego moc dobrych wrażeń, no i zapraszamy ponownie!

Nasz 12-letni zawodnik Krystian Kicmal medalistą Ogólnopolskich Letnich  Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2018

Od 9 do 12 czerwca 2018 w Katowicach  trwa największa w Polsce sportowa impreza osób z niepełnosprawnością intelektualną. To XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Zawody objęła patronatem małżonka Prezydenta RP  pani Agata Kornhauser-Duda. W zawodach uczestniczy 1000 zawodników, rywalizujących w 11 dyscyplinach sportowych. Zawodnikom na arenach sportowych gorąco kibicuje m.in. prezes Olimpiad Specjalnych – Polska,  Anna Lewandowska.

Do startu w zawodach w lekkoatletyce zakwalifikował się jedyny zawodnik spod Tatr, zawodnik Fundacji HANDICAP Zakopane, reprezentujący Małopolskę,  Krystian Kicmal, który na Stadionie Śląskim wystartował w biegu na 50 m i w skoku w dal.

To właśnie w skoku w dal  Krystian spełnił swoje marzenia  zdobywając brązowy medal. To jego pierwszy medal w ważnych, ogólnopolskich zawodach. W biegu Krystian zajął dobre, 4 miejsce, a do medalu zabrakło niecałej sekundy.

„Jesteśmy bardzo dumni z wyniku Krystiana. Sukcesy naszych zawodników pokazują, że nasze zaangażowanie w sport osób z niepełnosprawnością ma sens. Systematyczna praca i wytrwałość prowadzi naszych sportowców do sukcesów nie tylko na poziomie lokalnym, ale nawet w rywalizacji ogólnopolskiej i międzynarodowej. A dobre wyniki, oprócz wielkich emocji i satysfakcji, są motywacją do dalszej pracy dla wszystkich naszych sportowców. Serdecznie gratulujemy Krystianowi, jego Trenerom i Rodzicom i życzymy wytrwałości w treningach i  kolejnych sukcesów”- podsumowała założycielka i prezes Fundacji HANDICAP Zakopane, Małgorzata Tlałka-Długosz.

 

Medale w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM 2018 

W sobotę, 9.06.2018 r. 9-osobowa reprezentacja Fundacji HANDICAP Zakopane po raz pierwszy uczestniczyła w zawodach lekkoatletycznych zaliczanych do Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM. Zawody te mają na celu selekcję do kadry narodowej sportowców z niepełnosprawnością intelektualną oraz wyłonienie reprezentantów na zawody międzynarodowe w lekkoatletyce. Sportowcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież do 16 lat i dorośli powyzej 16 roku.

Świetnie spisali się zawodnicy Fundacji HANDICAP Zakopane, startujący w biegu na 100m i w skoku w dal oraz w sztafecie. Srebrny medal w biegu na 100 m zdobyła 16-letnia Patrycja Strama. Chwilę później, na tym samym dystansie brązowy medal wywalczył nasz utytułowany14-latek Antoni Wiercioch. Pozostali zawodnicy otarli się o podium (Rafał Świczkowski, Klimek Zięba, Kuba Kaim), a najmłodsi (Klimek Etynkowski, Mateusz Marzec, Piotr Papież) zdobywali pierwsze doświadczenia w dużej imprezie.

Dobrze wystartował też 12-letni Krystian Kicmal, który zaraz po zakończeniu zawodów, jako reprezentant Małopolski, pojechał na start w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Katowicach.

Fundacja HANDICAP Zakopane po raz pierwszy wystawiła też sztafetę 4 x 100m (Zięba, Kaim, Świczkowski, Wiercioch), która pobiegła bezbłędnie, ale jako sztafeta mieszana (3 dzieci + 1 dorosły) nie miała szans na równorzędną walkę ze sztafetami dorosłych sportowców.

Udział sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane  w Mistrzostwach sfinansowano dzięki wsparciu prewencyjnemu PZU. Dziękujemy Trenerom, Wolontariuszom, Rodzicom i Opiekunom za wsparcie organizacyjne i kibicowanie.

   

  

NASI SPORTOWCY I TRENERZY Z NAGRODAMI BURMISTRZA ZAKOPANEGO

Nasi Mistrzowie i nasze super-Trenerki nagrodzeni przez Burmistrza Miasta Zakopane. Burmistrzowie wręczyli nagrody za osiągnięcia sportowe w sezonie 2017/2018. Przypomnieć należy, że nasi Sportowcy zdobywali w tym okresie medale Regionalnych Małopolskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych i Mistrzostw Polski SPRAWNI-RAZEM w narciarstwie alpejskim, w lekkoatletyce i tenisie stołowym. Nagrodzeni zostali: trenerki Marta Zborowska i Misia Witowska; zawodnicy: Patrycja, Antoś, Klimek, Rafał, Krystian, Kuba, Paweł, Karina i Klimek.

Gratulujemy naszym Mistrzom, i dziękujemy pp. Burmistrzom i wydziałowi Sportu UM Zakopane za docenienie naszych Sportowców, Trenerów i naszych działań.(4.06.2018)

III INTEGRACYJNY BIEG PPWSZ Z HANDICAPEM 2018

33 sportowców z niepełnosprawnością wystartowało w minioną sobotę (26.05.2018)  w III Integracyjnym Biegu PPWSZ z HANDICAPEM w Nowym Targu.
Bieg zorganizowała Fundacja HANDICAP Zakopane ze wsparciem PPWSZ w Nowym Targu, przy okazji biegów  o Puchar Rektora PPWSZ. Trasa miała 300 metrów długości i prowadziła po płycie rynku dookoła Ratusza. W biegu uczestniczyli zawodnicy w wieku od 4 do 38 lat. Zwyczajowo, po biegu wszyscy sportowcy, którzy ukończyli bieg samodzielnie lub z asystą otrzymali medale i dyplomy.
– To kolejne spotkanie integracyjne na sportowo. Cieszy nas fakt, że coraz więcej osób z niepełnosprawnością z całego Podhala uczestniczy w wydarzeniach sportowych, które organizujemy. Świadczy to o wzrastającej świadomości potrzeby aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością. Pamiętajmy, że oprócz postępów w sferze  fizycznej, sport rozwija naszych sportowców w sferze emocji, psychiki i relacji społecznych – stwierdziła po zawodach Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji HANDICAP Zakopane.
Gratulacje dla wszystkich uczestników biegu i podziękowania dla trenerów, wolontariuszy, rodziców, opiekunów i kibiców. Dziękujemy PPWSZ za współpracę, a Księdzu Rektorowi za wręczenie medali naszym Mistrzom. Zawody zorganizowano dzięki wsparciu z  programu prewencyjnego PZU.

Nasi Sportowcy na Spartakiadzie Integracyjnej w Rabce

Podróż, defilada, znicz i hymn na rozpoczęcie a potem rywalizacja sportowa. Dobre humory nie opuszczały nikogo. Wszyscy uczestnicy zdobyli medale a na koniec pełnego wrażeń, ciepłego dnia – lody. Gratulujemy naszym Sportowcom. Dziękujemy Trenerom, Rodzicom i Opiekunom za pomoc i super klub kibica. Dziękujemy PZU za wsparcie naszego udziału w zawodach. Dziękujemy Rabce i Organizatorom za zaproszenie! Podobało nam się: „Fajnie jest” !!! (24 maj 20187)

PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018 – START ZADANIA

Ruszyła realizacja zadania Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego p.t. PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018.
2 maja 2018 nasza fundacja rozpoczęła prowadzenie całorocznych treningów sportowych dla osób z niepełnosprawnością z Powiatu Tatrzańskiego. Zadanie jest kontynuacją naszych działań z roku 2017 i jest finansowane ze środków  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 

Fundatorzy Fundacji HANDICAP Zakopane w Pałacu Prezydenckim

Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił Małgorzatę Tlałkę-Długosz i Piotra Długosza na uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja do Warszawy. W programie  msza święta w Archikatedrze Warszawskiej, uroczystości centralne na Placu Zamkowym i spotkanie dla gości w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. To wyjątkowe wyróżnienie dla naszych działaczy, którzy na zaproszenie Pary Prezydenckiej, byli jedynymi gośćmi z Zakopanego w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.
    

 

Nasz sportowiec Krystian Kicmal wystartuje w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2018 w Katowicach

 

Miło nam poinformować że nasz 12-letni zawodnik Krystian Kicmal będzie reprezentował Fundację HANDICAP Zakopane, Klub Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE, Podhale i Małopolskę w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w lekkoatletyce, które odbędą się w dn. 9-12 czerwca 2018 w Katowicach.
To już piąty zawodnik trenujący z naszą Fundacją, ktőry wystąpi w olimpijskiej rywalizacji ogólnopolskiej. Gratulacje dla Krystiana i trzymamy kciuki za jak najlepsze występy w biegu na 100 m i w skoku w dal.

 

Slalom Równoległy Przebierańców na zakończenie sezonu zimowego 2018

Wyścigi po slalomach w parach, dużo zjazdów na nartach, dobra zabawa przy muzyce, małe „co nieco” przy ognisku i nagrody dla naszych Mistrzów – tak 13 kwietnia 2018 świętowali udany sezon narciarski Sportowcy i Przyjaciele Fundacji HANDICAP Zakopane.

 

 

Nagroda SOLIDARNI W SPORCIE 2017 dla Małgorzaty Tlałki-Długosz

ZG NSZZ Solidarność – Małopolska przyznał nagrodę SOLIDARNI W SPORCIE 2017 dla prezes Fundacji HANDICAP Zakopane,  Małgorzaty Tlałki-Długosz za działalność na rzecz sportowców  z niepełnosprawnością. Uroczyste wręczenie odbyło się 30 marca w Krakowie w siedzibie Małopolskiej „Solidarności”.

 

 

Gratulacje z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrali nasi medaliści Memoriału im. Marii Kaczyńskiej w Rabce

Srebro Antoniego Wierciocha i brąz Rafała Świczkowskiego oraz honorowe miejsca naszych narciarzy w slalomie gigancie w Memoriale im. Marii Kaczyńskiej  to kolejne sukcesy sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane. Zawody rozegrano na początku marca w Rabce na stoku Polczakówka. Medale i nagrody wręczył  najszybszym narciarzom pan Prezydent RP Andrzej Duda i pani poseł Anna Paluch, która zaprosiła sportowców z naszej Fundacji do udziału w zawodach.

 

  

Nasi Sportowcy z medalami Mistrzostw Polski Sprawni-Razem 2018

Nasi Alpejczycy i Biegacze wystartowali w lutym 2018 w Mistrzostwach Polski SPRAWNI-RAZEM 2018. Medale w slalomie i gigancie zdobyli Alpejczycy: Antoni Wiercioch (2 x złoto), Klimek Zięba (srebro), Patrycja Strama (brąz), Patrycja Bryniarska (brąz). W biegach narciarskich złoty medal zdobył Maciek Piotrowski. Gratulujemy!

O krok od rekordu w 4 edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE  2018

Tylko jednego kilometra zabrakło Mistrzom i Reprezentantom Polski do wyrównania rekordu w 12-godzinnym slalomie non-stop. W trudnych warunkach zawodnicy pokonali dystans 678 km aby wesprzeć sportowców z niepełnosprawnością trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane. Przejazdy rozpoczęli przedzjeżdżacze- nasi najlepsi narciarze: Krystian Kicmal, Patrycja Strama, Klimek Zięba i Antoni Wiercioch oraz przyjaciel Fundacji ks. Proboszcz Mariusz Dziuba.
Pierwszym zawodnikiem na trasie był pan Prezydent RP Andrzej Duda, który po raz drugi przyjechał do nas aby wesprzeć nasz szczytny cel.
Dużym powodzeniem cieszył się otwarty dla wszystkich MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE 2018 w którym wystartowało ponad 300 osób Dziękujemy Sponsorowi Głównemu PZU, który premiował każdy zjazd wpłatą dla Fundacji na kontynuację działań aktywizujących sportowo osoby z niepełnosprawnością.
Fundacja HANDICAP Zakopane dziękuje za wsparcie: współorganizatorowi – Miasto Zakopane oraz naszym sponsorom: Polana Szymoszkowa, Geotermia Podhalańska, Rossignol-PM Sport,  Nosalowy Dwór, LIMPOL, Sport-timing,  Społem-Zakopane, Fundacja Tatra Rescue. 
Dziękujemy naszym wolontariuszom: Oliwia, Piotrek, Janek, Helenka, Kama i Michał oraz team Kluszkowce za wspaniałą pracę na trasie. Dziękujemy Delegatowi Technicznemu  – Wioletta Dobrowolska- za nadzór nad prawidłowością przebiegu zawodów.
Dziękujemy komentatorom Grzegorz Bernasik i Józef Dyda za maraton słowa. Dziękujemy fotografowi – niezawodny Paweł Murzyn – za piękne fotki. Dziękujemy MOSiR Zakopane i pracownikom UM Zakopane i ZCK za profesjonalną pracę podczas zawodów. Dziękujemy pracownikom stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa za doskonałe przygotowanie tras, pyszny catering i wsparcie przez 12h.

 

  

  

Przed nami 4 edycja 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE

Już  28 STYCZNIA 2018 na Polanie Szymoszkowej kolejna odsłona 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE i MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE.

Ponownie niezawodny Sponsor Główny PZU, ponownie Drużyna Mistrzów, ponownie wyjątkowi Goście i ponownie rekord do pobicia. A wszystko to aby wesprzeć naszych Sportowców w treningach i zawodach.

NOWOŚĆ w 2018r.: MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE– to równoległe zawody otwarte dla wszystkich narciarzy: dzieci, młodzieży, amatorów i zawodników. Na krótszej i łatwiejszej trasie przejechać można bezpłatnie dowolną ilość zjazdów, próbując zdobyć nagrodę specjalną za rekord trasy i w ten sposób wspierając nasze dzieciaki z niepełnosprawnością w sporcie. 

Dzięki współpracy Fundacji HANDICAP Zakopane  i  PKL. S.A. w zakresie upowszechniania narciarstwa, od dnia 26.12.2017 rozpoczynamy otwarte szkolenia narciarskie na Polanie Gubałówka.

Nasi Instruktorzy czekają na Was codziennie od godziny 9.00 przy górnej stacji kolejki (pod pergolą).

Zapraszamy na szkolenia indywidualne lub grupowe. Rezerwacje – telefonicznie w godz.9.00 – 17.00  pod nr. : 721 99 25 85.

 

 

Na Gubałówce rusza FUN-PARK – narciarska zabawa przez cały dzień:

Wydzielona strefa  dla początkujących – do nauki jazdy w  bezpiecznych warunkach.

Strefa slalomu – nauka i trening jazdy na bramkach .

Trasa otwarta – do jazdy dowolnej.

Ski-cross – wiraże, muldy i skoki – dla zabawy i doskonalenia jazdy terenowej. (przy wystarczającej ilości pokrywy śnieżnej).

W bonusie – najpiękniejszy widok na Zakopane i Tatry.

Specjalna cena na  skipassy dla dzieci z Powiatu Tatrzańskiego.

NIE SPOSÓB SIĘ NUDZIĆ NA GUBAŁÓWCE.

PRZYJEDŹ.   ZOBACZ.  POKOCHAJ TWÓJ NARCIARSKI DZIEŃ.

 

Śpiewane Życzenia Świąteczne od Sportowców, Trenerów i Przyjaciół Fundacji HANDICAP Zakopane

Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 2017 składają wszystkim Życzliwym nasi Artyści.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014521247544

 

 

Zakopiański Bieg Niepodległości z udziałem sportowców z niepełnosprawnością

11.listopada 2017 odbył się w Zakopanem kolejny Bieg Niepodległości oraz Integracyjny Bieg Niepodległosci. Licznie uczestniczyli w biegach sportowcy trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane. W Biegu Integracyjnym na dystansie 400m wystartowało blisko 40 zawodników. W Biegu na 5km wystartowało 5 biegaczy oraz 20 chodziarzy z kijami (Nordic Walking). Najmłodszy uczestnik miał niecałe 5 lat, a najstarszy ponad 80 lat.

Gratulujemy naszym Sportowcom, dziękujemy MOSiR Zakopane za organizację i medale, a PZU za nagrody dla naszych Mistrzów.

   

  

9 medali naszych sportowców na Małopolskim Lekkoatletycznym Mityngu Olimpiad Specjalnych w Krakowie

3 złote ,2 srebrne i 4 brązowe medale to dorobek sportowców Klubu Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE działającego przy Fundacji HANDICAP Zakopane w regionalnych zawodach Olimpiad Specjalnych w Krakowie w piątek, 20.10.2017. Była zacięta walka, rekordy życiowe i radosna atmosfera sportowa. Nasi medaliści to Antoni Wiercioch, Krystian Kicmal, Patrycja Strama, Rafał Świczkowski, Klimek Zięba, Kuba Kaim i Paweł Gut. Gratulujemy! Dziękujemy Trenerom, Rodzinom i Opiekunom za pomoc, najlepszy doping na stadionie i atmosferę wielkiego święta sportowców z niepełnosprawnością.

 

Głosuj na  nasz projekt „PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018” w BO Małopolski

Drodzy Przyjaciele Fundacji HANDICAP Zakopane i Sportowców z niepełnosprawnością.
Trwa głosowanie na zadania Budżetu Obywatelskiego Małopolski.
Prosimy, wspieracie naszych Sportowców, i zagłosujcie na nasz projekt PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018.  link do głosowania: https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Wypełnij już teraz krótki formularz, wybierz nasz projekt ” POD14 Pełnosprawni Przez Sport 2018 – całoroczne treningi sportowe dla osób z niepełnosprawnością” .
W głosowaniu można oddać głos tylko jeden raz na 1 zadanie (na druku lub przez internet). Głosować mogą mieszkańcy powiatów: tatrzański, nowotarski, suski, wadowicki, myślenicki od 17 roku życia.

Nasz projekt polega na kontynuacji naszych działań, które przyniosły nam już piękne rezultaty: integrujemy i aktywizujemy sportowo ponad 100 osób z naszego regionu, które regularnie podejmują trening wbrew swojej niepełnosprawności, a także – 2 medale naszego Sportowca Antosia Wierciocha na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2017 i 6 medali na narciarskich Mistrzostwach Polski „Sprawni-Razem”2017.

Prosimy, udostępnij nasz post już teraz, namów do głosowania swoich Przyjaciół, Rodzinę, Kolegów, Sąsiadów. Wasze głosy są bezcenne. Projekt, który uzyska najwięcej głosów przejdzie do realizacji. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE !

Sportowa intergacja sportowców Fundacji HANDICAP i dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Down’a TĘCZA z Krakowa

Uśmiechy na twarzach, możliwosć porównania swojej sprawności, nowe znajomości i przyjazne relacje towarzyskie to efekt wspólnych treningów sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane z dziećmi ze Stowarzyszenia TĘCZA z Krakowa, które odbyły się na początku lipca 2017 w Zakopanem. Zdecydowanie, lubimy integrację! Zapraszamy ponownie!

 

UDANY MIĘDZYNARODOWY TRENING Z FUNDACJĄ TAK

50 osób uczestniczyło we wspólnym treningu Fundacji HANDICAP Zakopane i Fundacji TAK z Mazowsza, który odbył się w Zakopanem  na boisku sportowym COS w czwartek, 29.06.2017. 
Fundacja TAK przyjechała pod Tatry z młodzieżą z Macedonii i Polski, z osobami niewidomymi lub niedowidzącymi oraz wolontariuszami w ramach swojego projektu INCLUSION IS NOT ILLUSION. Trenerki Fundacji HANDICAP Zakopane przeprowadziły dla wszystkich adaptowany trening przy muzyce, którego częścią były rywalizacja i współpraca w formie gier, wyścigów, sportowych prób zadaniowych i meczu. Pogoda dopisała, humory również.

Był to kolejny udany międzynarodowy trening integracyjny przeprowadzony przez Fundację HANDICAP Zakopane ze sportowcami z niepełnosprawnością z Zakopanego oraz gośćmi z Polski i Europy. Dziękujemy trenerom i wolontariuszom za współpracę i życzymy Fundacji TAK udanego pobytu i wielu pozytywnych wrażeń  z Zakopanego. 

NASI SPORTOWCY I TRENERZY WYRÓŻNIENI 

Nasi Sportowcy i Trenerzy odebrali w środę 7.06.2017  wyróżnienia i nagrody Burmistrza Miasta Zakopane za wyniki sportowe w sezonie zimowym 2016/2017.
Gratulacje dla: Patrycja Strama, Ola Andrejko, Antoś Wiercioch, Klimek Zięba, Mikołaj Strzelecki , Rafał Świczkowski, Marta Zborowska i Małgorzata Tlałka-Długosz. 
Dziękujemy UM Zakopane za docenienie naszych wysiłków i sukcesów! 

  

Zakończyła się AUKCJA CHARYTATYWNA 2017 

Zakończyła się aukcja 2017 i zbiórka organizowana przez naszą fundację podczas II Zakopiańskiego Maratonu Badmintona. Podczas imprezy trenowaliśmy badmintona, graliśmy w turniejach, biliśmy rekordy, losowaliśmy dla Was nagrody. Przyszło wielu fanów, kibiców i przyjaciół Zakopanego, sportu, badmintona, UKS Orły-Zakopane (organizator wydarzenia) i Fundacji HANDICAP Zakopane. 

Dziękujemy serdecznie za wsparcie sportu i  sportowców z niepełnosprawnością. Byliście naprawdę hojni, dzięki Wam, podczas zbiórki i aukcji pozyskaliśmy znaczne fundusze na kontynuację działań.

 

 

r 

AUKCJA CHARYTATYWNA 2017 – WYJĄTKOWE PRZEDMIOTY DO LICYTACJI !!!

2aukcje2017

3aukcje2017

1aukcje2017.

5aukcje2017

Już 13 maja 2017 o godz.12.00 rozpocznie się aukcja charytatywna na rzecz sportowców z niepełnosprawnoscią  organizowana

przez Fundację Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.

Jesteśmy w posiadaniu wyjątkowych przedmiotów podarowanych przez wybitne osobistości świata sportu, polityki, kultury i biznesu.

Zobacz przedmioty wystawione na licytację na stronie  >>>   katalog aukcje2017 .

Aukcja odbędzie się w dwóch etapach:

–  aukcja internetowa od 13.05.2017 do 26.05.2017,

–  finał – aukcja osobista  w dniach 27 i 28 maj 2017  podczas Zakopianskiego Maratonu Badmintona 2017.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z  >>>  regulaminem aukcji.

Zapraszamy do  >>>  licytacji:

to nie tylko szansa na pozyskanie unikalnych, kolekcjonerskich przedmiotów

ale również okazanie Waszej wrażliwości serca przez wsparcie sportowców z niepełnosprawnością !!!

 

 

Nasz Antek podwójnym srebrnym medalistą Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2017 w  Austrii

Zawodnik Fundacji HANDICAP Zakopane Antoni Wiercioch zdobył srebrny medal w gigancie oraz w slalomie na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2017 w Schladming, Austria. Antek – jedyny reprezentant Polski spod Tatr, rywalizował w grupie sprawnościowej z chłopcami w wieki 16-21 lat. Ranga imprezy wcale nie speszyła Antosia; pojechał na 100% swoich możliwości, przy gorącym dopingu kibiców i wsparciu swoich Braci i Rodziców. Dwutygodniowe Światowe Igrzyska OS to było wielkie święto sportu, integracji, radości i przyjaźni. Mamy nadzieję, że na następne Igrzyska pojadą kolejni Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane.

Gratulujemy Antosiowi, jego Rodzicom, Trenerom, dziękujemy Sponsorom i Przyjaciołom za wsparcie!

17522396_1917615501854927_1254598962_o 20170317_080834 20170312_150652 20170317_104127

 20170320_094100 20170320_124125 20170314_191811

20170321_17585820170320_111155    20170321_180210 20170321_180310

9 medali sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane w Mistrzostwach Polski SPRAWNI-RAZEM 2017 w narciarstwie.

 

8 i 9 marca 2017 w Suchem odbyły się narciarskie Mistrzostwa Polski SPRAWNI-RAZEM.  Rozegrano slalom i gigant w konkurencjach zjazdowych oraz bieg długi, sprint i bieg sztafetowy w narciarstwie klasycznym. Zawody rozegrano w kategoriach kobiet i mężczyzn, w 2 grupach wiekowych: dzieci do 16 lat oraz dorośli powyżej16 lat.

Sportowcy trenujący z Fundacją HANDICAP z Zakopanego i Nowego Targu zdobyli w narciarstwie alpejskim 9 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

Podwójne złoto  zdobyli Antek Wiercioch i Ola Andrejko (oboje HANDICAP Zakopane), podwójne srebro – Krzysiek Hełdak (HANDICAP – SOSW nr1 N.Targ). Po jednym medalu zdobyli: srebro – Patrycja Strama , brąz – Klimek Zięba i Rafał Świczkowski (wszyscy HANDICAP Zakopane).

W biegach narciarskich najlepsi byli  Małgorzata Garbacz -4m, Weronika Lech-6m (obie HANDICAP – CHATKA N.Targ), Łukasz Galica-5m. i Krystian Parniewicz-6m. oraz Patrycja Bryniarska-4m. (HANDICAP -SOSW nr.1 N.Targ). Sztafeta biegowa złożona z 3 biegaczy HANDICAP SOSW nr.1 Nowy Targ  zajęła 5 miejsce. Na szczególne uznanie zasługują nasi sportowcy  z SOSW nr.1 i CHATKI Nowy Targ: był to ich debiut w zawodach w narciarstwie alpejskim i biegowym.

Mistrzostwa Polski SPRAWNI-RAZEM to zawody mające na celu popularyzację narciarstwa wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, selekcję uzdolnionej młodzieży i wyłonienie kandydatów do szkolenia centralnego. Docelowo są etapem na drodze prowadzącej do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich.

Gratulacje dla wszystkich, życzymy naszym Mistrzom wytrwałości w treningach i sukcesów na coraz wyższych poziomach rywalizacji.

m6 20170309_094153

20170309_093504 m19

m7 20170309_094518

     

PZU  –  Sponsorem Głównym III edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2017

pzu_logo_z polem

Prezydent  RP Andrzej Duda i drużyna ZAKOPANE z nowym rekordem

w 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2017

IMG_4043 IMG_3956

dsc-1194 IMG_4058

IMG_4078 dsc-0975to

 W niedzielę 22.01.2017 na Polanie Szymoszkowej Prezydent Andrzej DUDA – kapitan drużyny wraz z 30 najlepszymi polskimi alpejczykami z różnych lat, ustanowili nowy rekord w 12-godzinnym drużynowym slalomie non-stop. 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE  to zawody charytatywne, mające na celu wsparcie najmłodszych sportowców z niepełnosprawnością z Fundacji HANDICAP Zakopane. Organizatorami zawodów był Fundacja HANDICAP Zakopane i Miasto Zakopane.

Poprzedni rekord został pobity o 77 km i wynosi od dziś 679 km. Tak wysoki wynik był efektem świetnej jazdy całego team’u,  sprzyjających warunków pogodowych, świetnie przygotowanej trasy na Polanie Szymoszkowej oraz mocnej motywacji. Sponsor Główny PZU  podjął wyzwanie wsparcia działań Fundacji HANDICAP Zakopane w  aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością,  proporcjonalnie do ilości przejechanych kilometrów.

Beneficjenci akcji , najlepsi narciarze z niepełnosprawnością z regionu Zakopanego również wzięli udział w zawodach, otwierając trasę zawodów. Po godzinie 8.00 jako pierwszy wystartował kapitan drużyny, Pan Prezydent Andrzej Duda, który zaskoczył wszystkich swoimi świetnymi przejazdami. Kolejni narciarze, byli reprezentanci Polski, wśród nich wielu Olimpijczyków, uczestników Mistrzostw, Pucharów Świata i Europy, również zjeżdżali na 100%. Już na półmetku wiadomo było, że stary rekord jest zagrożony. Ostatecznie padł ok.1,5 godziny przed upływem limitu czasu. Po upływie 12 godzin mistrzowski team zanotował na koncie 679 kilometrów. Zawody niestrudzenie i ze swadą prowadzili komentatorzy Grzegorz Bernasik i Józef Dyda.O dobry stan trasy troszczyli się wolontariusze i ekipa techniczna z Czorsztyn-ski.

Atmosfera zawodów była wspaniała, przybyło mnóstwo szacownych gości  m.in. z Kancelarii Prezydenta, Miasta Zakopane, Powiatu Tatrzańskiego oraz kibiców, w tym również sportowcy trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane. Podczas zawodów fundacja Tatra Rescue w ciekawy sposób udowodniła, że góry i stoki narciarskie są bezpieczne pod warunkiem przestrzegania podstawowych reguł. Zakopiańskie szkoły zaprezentowały swoje programy artystyczne. Wysoko wylicytowano wyczynowe narty ROSSIGNOL HERO z autografami Prezydenta Andrzeja Dudy i zawodników I edycji 12HSLALOM MARATON ZAKOPANE. A zawodnicy III edycji zawodów, choć mocno zmęczeni, już zapowiedzieli atak na rekord w nastepnym roku.

Gratulujemy mistrzowskiej drużynie nowego rekordu. Dziękujemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za  przyjecie zaproszenia i udział w zawodach.

Fundacja HANDICAP Zakopane dziękuje sponsorom i partnerom wydarzenia: SPONSOR GŁÓWNY PZU, POLANA SZYMOSZKOWA, ROSSIGNOL-PM SPORT, NOSALOWY DWÓR – RESORT & SPA, GEOTERMIA PODHALAŃSKA S.A., Fundacja TATRA RESCUE,  SPOŁEM ZAKOPANE SP.Z O.O., TPN, SPORT-TIMING, ZCK  i partner medialny RADIO KRAKÓW.

(tekst: Fundacja HANDICAP Zakopane

zdjęcia: Krzysztof Leonowicz)

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

start projektu  PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT w Powiecie Tatrzańskim

bo malopolskaHANDICAPbanner

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane rozpoczyna realizację autorskiego projektu aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością z Powiatu Tatrzańskiego.

Projekt  PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT został wybrany przez mieszkańców Powiatu Tatrzańskiego  w głosowaniu I edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Zadanie polega na prowadzeniu całorocznych, regularnych treningów sportowych dla osób z niepełnosprawnością oraz na włączaniu uczestników do rywalizacji sportowej otwartej, integracyjnej lub adaptowanej.

Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Od 16 listopada 2016  rozpoczyna się nabór uczestników i treningi sportowe.

Uczestnikami programu mogą być osoby z niepełnosprawnością  intelektualną lub fizyczną, trwałą lub czasową wskutek wypadku, kontuzji czy  choroby. Wymagana jest zgoda lekarza prowadzącego na podjęcie aktywności fizycznej o niskiej lub średniej intensywności oraz podpisanie deklaracji zawodnika. Udział w treningach jest bezpłatny dla uczestników, którzy zadeklarują swój  całoroczny, systematyczny udział w programie.

Sportowcy z niepełnosprawnością trenować będą w Zakopanem w 2  grupach:  dzieci (6-17 lat) i dorosłych (18 i + lat). Treningi obejmować będą naukę podstawowych elementów sportów zimowych i letnich, takich jak  narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, lekkoatletyka, gry zespołowe, tenis, rowery, nordic walking, gimnastyka, ogólne ćwiczenia sprawnościowe, wzmacniające, ćwiczenia koordynacji i równowagi.

Realizacja programu potrwa do 16 grudnia 2017 r.

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością do udziału w projekcie PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT. Już dzisiaj możesz dołączyć  do sportowców „pełnosprawnych przez sport”

Więcej informacji :  www.handicap-zakopane.pl , e-mail:  handicap@handicap-zakopane.pl ,   nr  tel:  00 601 993 443

III ZAKOPIAŃSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI ZA NAMI

W Biegu Integracyjnym wystartowała 22 naszych Sportowców – dzieci i ponad 20 osób towarzyszacych, A w Biegu Głównym 3 Biegaczy, 1 Rowerzysta i 14 Nordic Walker’ów . Na starcie bacznosć, hymn i wystrzał do biegów. Na mecie gratulacje i medale z rąk Władz i Samorządowców z Zakopanego i Powiatu Tatrzanskiego.  Wszyscy biegacze dotarli do mety w limicie czasu, z uśmiechem na ustach i z medalem na piersi.
Wszystkim Wam serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy i dzielnosci w wysiłku i rywalizacji !!!
Dziękujemy MOSiR Zakopane za wspaniałą organizację biegów.

20161111_093855 20161111_111032 20161111_110442 20161111_110656  20161111_092542 20161111_100549

20161111_111938 20161111_100639 20161111_095829 20161111_111127 20161111_100620 20161111_094431