WRACAMY DO TRENINGÓW W REALU

Po 2-miesięcznych treningach proponowanych on-line z powodu epidemii , stęsknieni, od 18 maja 2020 wracamy do spotkań treningowych w grupach. Cieszymy się na prawdziwe spotkania z Wami twarzą w twarz z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Mamy dla każdego naszego sportowca, przetestowaną przez trenerów sportową maseczkę, która nie utrudnia oddychania, nie paruje okularów i ogólnie mówiąc da się znieść :). Dziękujemy BERDAX za profesjonalny i komfortowy sprzęt.

OŚWIADCZENIE

Fundacja HANDICAP Zakopane główny organizator cyklicznych zawodów narciarskich 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE, wyraża oburzenie z powodu umieszczania w mediach insynuacji, jakoby zawody SLALOM MARATON były sceną jakichkolwiek uzgodnień w sprawie opisywanej w artykule Tomasza Mateusiaka pt„Afera Szumowskiego” z dn.12.5.2020 r. Bulwersujący jest dla nas fakt umieszczenia zdjęcia z naszej charytatywnej imprezy z logo zawodów, Fundacji i miasta Zakopane, jak również zamazania twarzy osób biorących w nich udział.
Oświadczamy kategorycznie, że opisany w artykule instruktor Łukasz G. nigdy nie był gościem, uczestnikiem, zawodnikiem ani nie pojawił się na terenie żadnej z 6 edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE.

Informujemy, że autor artykułu nie podjął próby weryfikacji informacji u źródła, tj. Organizatorów wydarzenia, czego domaga się rzetelność i etyka dziennikarska. Takie działanie podważa wiarygodność nie tylko autora, ale także mediów, które zamieszczają jego insynuacje.
Kłamstwo nierzetelnego dziennikarza bezpodstawnie godzi w dobre imię Organizatorów i naszych wieloletnich działań na rzecz osób z niepełnosprawnością i jako takie jest bardzo szkodliwe.
Stanowczo protestujemy przeciwko takim nieetycznym działaniom i dlatego żądamy od redakcji naszemiasto.pl, gazetakrakowska.pl oraz dziennikpolski24.pl opublikowania naszego oświadczenia w całości, wystosowania sprostowania oraz oficjalnych przeprosin ze strony Tomasza Mateusiaka.
Równocześnie zapowiadamy, że w przypadku niezaprzestania podobnych działań na naszą szkodę będziemy podejmować dalsze, stosowne kroki.
Zakopane, 13.05.2020,
– Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Zarządu Fundacji HANDICAP Zakopane

Nasi pojadą na Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2022

Miło nam poinformować, że nasi alpejczycy Klemens Zięba i Patrycja Strama zakwalifikowali się do kadry Olimpiad Specjalnych-Polska i będą przygotowywać się do startu w Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2022 w Kazaniu.

 

X Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane 2020

10 medali dla OS Małopolskie, w tym 8 dla sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane – to efekt rywalizacji zawodników z niepełnosprawnością  w narciarstwie alpejskim i w biegach na rakietach śnieżnych w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2020 w Zakopanem.

W supergigancie Klimek Zięba zdobył złoto, Antoni Wiercioch brąz, Patrycja Strama 4 i  Kuba Kaim 5 miejsce.
W gigancie: Patrycja złoto, Kuba srebro, Antoś srebro, Klimek srebro.
W rakietach śnieżnych Andrzej Kin wywalczył złoto i brąz.

Gratulacje dla naszych Mistrzów, ich Trenerów i Opiekunów !!!
No i nasi sportowcy mają najlepszy na świecie Klub Kibica-Rodzica HANDICAP- przyznajemy Im złoto na każdych zawodach 👍😍.

  

14 medali w Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM 2020 dla HANDICAP’u

W dniach 3-5 marca 2020 w stacji narciarskiej Małe Ciche Ski  współorganizowaliśmy Mistrzostwa Polski SPRAWNI RAZEM 2020. Zawodnicy Fundacji HANDICAP Zakopane zdobyli łącznie 14 medali w narciarstwie alpejskim. W gigancie Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM 2020 zdobyli medale: Antoni Wiercioch, Patrycja Strama i Krzysiek Hełdak – złoto, Klemens Zięba, Jakub Kaim i Rafał Świczkowski – srebro i Krystian Kicmal – brąz. Mistrzowie Polski 2020 to: Patrycja Strama, Jakub Kaim, Antoni Wiercioch i Krzysztof Hełdak. Srebro dla: Rafał Świczkowski, Piotrek Handzelek, a brąz –  Łukasz Galica.

Gratulacje !!!

Antoni Wiercioch – halowy Mistrz Świata VIRTUS 2020

Nasz zawodnik Antoni Wiercioch zwyciężył w skoku w dal oraz zdobył srebrne medale w biegu na 60 m i na 200 m w World Indoor Athletics TORUŃ 2020 rozgrywanych   w dniach 24-27 luty 2020 w Toruniu. Jesteśmy bardzo dumni!

Serdeczne gratulacje, Mistrzu!!! Gratulacje również dla Trenerów i Rodziców !

Puchar Zakopanego 2020 kategoria HANDICAP-OPEN

W VII edycji Pucharu Zakopanego 2020, na wniosek Fundacji HANDICAP Zakopane, pojawiła się nowa kategoria HANDICAP-OPEN. W każdym z dwóch startów, na Harendzie i na Szymoszkowej, wystartowało kilkanaścioro narciarzy z niepełnosprawnością z Fundacji HANDICAP Zakopane, oraz z Rzeszowa, Krakowa i Szczawnicy. Zwyciężali Katarzyna Michno (GB Sport Rzeszów), Łukasz Frączek i Antoni Wiercioch (obaj Fundacja HANDICAP Zakopane), ale tutaj każdy uczestnik był zwycięzcą.

Dlatego dziękujemy UM Zakopane za medale dla wszystkich uczestników, za utworzenie nowej kategorii i mamy nadzieję na dobrą kontynuację tej tradycji.

Rekordowe 720 km charytatywnie w 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2020 

Nowy rekord 720 kilometrów pokonanych w 12-godzinnym slalomie non-stop i nowy rekord 520 przejazdów w MINI SLALOM MARATON Zakopane 2020 to efekt tegorocznej charytatywnej rywalizacji narciarzy na Polanie Szymoszkowej w dniu 26.01.2020. Zawody tradycyjnie rozpoczął Honorowy Patron zawodów – Prezydent Andrzej Duda, a z nim zaproszeni goście specjalni.

W imieniu Fundacji HANDICAP Zakopane serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE i MINI SLALOM MARATONU 2020. Dziękujemy Urzędowi Miasta Zakopane za dobrą współpracę przy organizacji wydarzenia już po raz szósty.
Szczególne podziękowania dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy za objęcie Honorowym Patronatem naszych  zawodów i charytatywny udział.
Olbrzymie podziękowania za udział dla naszych gości specjalnych: Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, Ministrowie w Kancelarii Prezydenta RP Piotr Nowacki i Rafał Kos, Starosta Tatrzański Piotr Bąk, członek zarządu PZU- sponsora głównego Dorota Macieja, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga, sportowcy Dorota Tlałka-Mogore, Andrzej Szczęsny, Ks. Proboszcz Mariusz z Parafii Św. Krzyża w Zakopanem.
Gorące podziękowania dla wszystkich szefów i pracowników: stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa, ZCK, MOSiR , Sport-timing, dla komentatorów Grzegorza Bernasika i Józefa Dydy, dla oficjalnego fotografa imprezy Pawła Murzyna, dla Sponsorów: Sponsor Główny – PZU, oraz Geotermia Podhalańska, Rossignol, Proinvest Solutions, Polskie Tatry, Powiat Tatrzański, Społem Zakopane, TatraDream, Limpol, Vola.
Dziękujemy serdecznie Wolontariuszom, Rodzinom naszych Sportowców, Opiekunom, Trenerom.
Dziękujemy szczególnie naszym niezawodnym Przedzjeżdżaczom i Zawodnikom, którzy przez 12 godzin walczyli o maksymalne wsparcie dla młodych sportowców z niepełnosprawnością.
DZIĘKI WAM WSZYSTKO UDAŁO SIĘ TAK PIĘKNIE, DZIĘKI ZA WASZE WIELKIE SERCA
♥️♥️♥️

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2020

z Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Jesteśmy dumni, mogąc pochwalić się, kto jest Patronem Honorowym i kim są Sponsorzy organizowanych przez Fundację HANDICAP Zakopane i Miasto Zakopane tegorocznych charytatywnych zawodów 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2020 i MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE 2020.
Zawody odbędą się 26 stycznia 2020 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 
W gronie naszych sponsorów znajdują się:
Sponsor Główny – PZU, oraz:
Polana Szymoszkowa, Proinvest Solutions, Geotermia Podhalańska, Rossignol, Polskie Tatry, Społem Zakopane, Tatra Dream, Sport-Timing, Powiat Tatrzański, Limpol, Vola.
DZIĘKUJEMY

Niezawodny PZU wspiera 6 edycję charytatywnego 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2020

Miło nam poinformować, że Sponsorem Głównym 6 edycji charytatywnego 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2020 i MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE 2020 będzie niezawodny PZU. Dziękujemy ♥️
Zatem, już dzisiaj zapraszamy wszystkich narciarzy na Polanę Szymoszkową 26 stycznia 2020 od 7.30 rano. Przez każdy przejazd slalomu wspólnie wspieramy naszych narciarzy z niepełnosprawnością!

 

VI OTWARTY SPRAWDZIAN SPORTOWY HANDICAP 2019

Tradycyjnie na zakończenie fundacyjnych treningów kondycyjnych, w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego Małopolski PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2019, odbył się Otwarty Sprawdzian Sportowy HANDICAP 2019. Sportowcy mieli do wykonania 10 testów sprawnościowych. Były medale, dyplomy i słodkie co-nieco; było sportowo, radośnie i przyjacielsko, zresztą, zobaczcie sami 🙂
Gratulacje dla Was wszystkich!

Pełnosprawni Przez Sport 2020

 31.10.2019 ogłoszono wyniki: nasz projekt zdobył finansowanie  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poparcie projektu i za Wasze głosy w konkursie!♥️

 

Pływacy pozazdrościli medali pingpongistom (29.10.2019)

Kuba i Klimek pływali szybko! Dwa srebra (Jakub Kaim i Klemens Zięba) i brąz (Jakub Kaim) indywidualnie oraz srebro w sztafecie integracyjnej HANDICAP’u – w Zawodach Pływackich Szkół Specjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego”. Gratulacje!

HANDICAP na SNOWEXPO na PGE Narodowym (26-27.10.2019)

Na zaproszenie p. Arkadiusza Walusia, organizatora imprezy, uczestniczyliśmy w SNOWEXPO – przedzimowym spotkaniu przyjaciół narciarstwa i narciarzy. Ciekawe spotkania, kontakty, ciekawe ekspozycje i trochę dynamiki z naszej strony.  Dziękujemy za wsparcie naszego udziału: PZU (transport), A. Waluś (pobyt)  

 

Złoci pingpongiści Małopolskich Olimpiad Specjalnych (26.10.2019)

Nasi sportowcy pięknie powalczyli ! Złoto dla: Pawła Guta, Andrzeja Samka i Marcina Papieża, srebro dla Maćka Krajewskiego i 4m. Rafała Świczkowskiego w Regionalnych Zawodach Olimpiad Specjalnych w tenisie stołowym w Słomnikach. Gratulacje, Mistrzowie!

 

BIEG SZTAFET 101 km na 101 Rocznicę Niepodległości z rekordami (19.10.2019)

Gratulacje dla wszystkich wspaniałych sztafet. MOK Mszana Dolna zwycięża Bieg Sztafet pokonując 100 km w 4h 51min 47sek, a w dodatku dystans 42 km 195 m pokonali szybciej niż aktualny rekord maratonu mężczyzn. Niesamowici! Druga na mecie II Drużyna Ottomara Brzozy-Brzeziny z Zakopanego, z czasem 4h 59min 32sek! Brawo!!! Trzeci KS Murzasichle, 5h 32min,50sek – gratulacje!
My jesteśmy bardzo dumni z naszej sztafety Fundacja HANDICAP Zakopane, na 9 miejscu z czasem poniżej 7 godzin!.Wszystkie sztafety ukończyły bieg w limicie czasu, a Dziewczyny na 101 wybiegały idealne 7h 58 min,00sek.
W Sztafecie z Flagą amatorzy pokonali ponad 1100 okrążeń! Drodzy Mistrzowie! GRATULACJE!!!
Dziękujemy Partnerom: PZU-POMOC TO MOC, COS Zakopane, Polskie Tatry S.A., Społem Zakopane, Miasto Zakopane, Powiat Tatrzański, MOSiR Zakopane, Fundacja HANDICAP Zakopane

 

Fundacja HANDICAP Zakopane na Konferencji  o Narciarstwie Adaptowanym w Rzeszowie 

27.09.2019 nasi trenerzy i zawodnicy uczestniczyli w konferencji „Komunikacja werbalna i niewerbalna w narciarstwie adaptowanym” organizowanej przez SITN w Rzeszowie. Trenerzy uczestniczyli w szkoleniach i wykładach, a zawodnicy w warsztatach treningowych. Dziękujemy za zaproszemie GBSport i Grzegorz Pomes.

Dziękujemy UM Zakopane za dofinansowanie naszego udziału w szkoleniach.

 

 

 

Złoci pływacy HANDICAP’u w Małopolskim Mityngu Olimpiad Specjalnych 2019

Każdy z 3 naszych uczestników zawodów OS w Krakowie (26.09.2019) zdobył złoty medal w pływaniu: Jakub Kaim złoto-grzbiet, brąz -styl dowolny, Antoni Wiercioch złoto -styl dowolny (z deską), 4m.grzbiet, i Klemens Zięba  złoto-styl dowolny i 5m grzbiet. GRATULACJE!

 

Zakończone głosowanie na projekty BO Małopolski 2020

Serdecznie dziękujemy wszystkim Sympatykom, którzy oddali głos na nasz projekt PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2020 w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Małopolski.

 

Małgorzata Tlałka-Długosz uhonorowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Z okazji 100-lecia PZN wręczono odznaczenia zasłużonym sportowcom i działaczom. Pani Gosia otrzymała wysokie odznaczenie państwowe za wyniki sportowe i działanie na rzecz upowszechniania narciarstwa w Fundacji HANDICAP Zakopane. Po wręczeniu odznaczeń ogłoszono wyniki plebiscytu na gwiazdy 100-lecia PZN. Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Kowalczyk, a za nią znalazły się siostry Małgorzata i Dorota Tlałka. Wśród mężczyzn zwycieżył Adam Małysz. Gratulujemy!

  

   

SOLIDARNI Z HANDICAPEM 2019
w najbliższa sobotę 17.08.2019 multisportowe zawody dzieci i młodzieży

na boisku sportowym w zakopiańskim COS.
Organizator: Fundacja HANDICAP Zakopane, NSZZ SOLIDARNOŚĆ – Region Małopolska

Prezes Fundacji HANDICAP Zakopane z Nagrodą Burmistrza 2019

Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes fundacji, została uhonorowana doroczną Nagrodą Burmistrza Zakopanego 2019 za działania na rzecz osób z niepełnosprawnością w Fundacji HANDICAP Zakopane i  organizację 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE. Gratulacje!

 

Burmistrz Zakopanego nagrodził sportowców i trenerów Fundacji HANDICAP Zakopane za osiągnięcia sportowe w sezonie 2018/2019

Nagrody i wyróżnienia Burmistrza Zakopanego za osiągnięcia sportowe 2019. Brawo, nasi Mistrzowie!!!
Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, w budynku

 

 

 

 

Medale, medale, medale w Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM 2019, w Mistrzostwach Małopolski SPRAWNI RAZEM 2019 i w Małopolskich Zawodach Olimpiad Specjalnych 2019

Nasi sportowcy z powodzeniem wystartowali w maju i w czerwcu 2019 w zawodach regionalnych i ogólnopolskich w lekkoatletyce i bocce.
W Mistrzostwach Małopolski SPRAWNI RAZEM nasi lekkoatleci zdobyli 9 medali, co dało 5 zawodnikom kwalifikację do Mistrzostw Polski w Ciechanowie. Mistrzynią Polski SPRAWNI RAZEM 2019 w skoku w dal została Patrycja Strama, a brązowym medalistą Antoni Wiercioch.

Z kolei w Małopolskich Olimpiadach Specjalnych  7  medali dla Fundacji HANDICAP Zakopane zdobyli lekkoatleci i debiutujący zawodnicy bocce. Gratulacje dla wszystkich naszych sportowców !

Od maja 2019 rusza realizacja zadania PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2019

30 kwietnia zakończyliśmy realizację zadania finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego p.t. PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018. Równocześnie rozpoczynamy realizację kolejnego zadania o tej samej nazwie, w ramach III edycji B.O. Małopolski. Zadanie jest kontynuacją działań, które dzięki głosom społeczności Powiatu Tatrzańskiego i finansowaniu ze środków UMWM prowadzimy już 3 rok dla osób z niepełnosprawnością z Powiatu Tatrzańskiego. Zapraszamy na nasze  treningi: dzieci i młodzież – 3 x w tygodniu, oraz dorosłych i seniorów 2 x w tygodniu. Harmonogram zajęć na www.handicap-zakopane.pl i na naszym fb.

Nasi medaliści MŚ INAS 2019 gośćmi Pary Prezydenckiej w Warszawie

Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, 5 kwietnia 2019 r. reprezentanci Polski MŚ INAS 2019, w tym alpejczycy Fundacji HANDICAP Zakopane gościli w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Para Prezydencka serdecznie przywitała Sportowców, Trenerów, Rodziców, Opiekunów oraz Sponsorów sportowców z niepełnosprawnością i pogratulowała ambitnej walki sportowej, zdobycia medali i honorowych miejsc w Mistrzostwach Świata  w marcu 2019 we Francji. Nasi alpejczycy, jeszcze juniorzy, zdobyli: srebro – Agnieszka Kociołek, brąz – Patrycja Strama w slalomie gigancie, oraz 5 miejsce – Klemens Zięba  (supergigant), i 6 miejsce – Antoni Wiercioch (gigant). W części oficjalnej zabrała też głos prezes Fundacji HANDICAP Zakopane Małgorzata Tlałka-Długosz, która podziękowała Panu Prezydentowi i jego Małżonce za  zaproszenie na spotkanie w Warszawie, za niezawodne  kibicowanie naszym sportowcom z niepełnosprawnością, oraz podkreśliła, jak ważne jest wsparcie rodziców, opiekunów i sponsorów w procesie szkolenia i rozwoju sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane. Pan Prezydent wraz z Małżonką otrzymali pamiątkowe  koszulki reprezentacji Polski alpejczyków oraz statuetkę i plakat reprezentacji Polski na MŚ INAS 2019 z autografami sportowców. Po części oficjalnej był czas na wspólne zdjęcia, ciekawe rozmowy i poczęstunek, oraz na upominki od Pary Prezydenckiej. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania nastąpiły serdeczne pożegnania i życzenia owocnej kontynuacji sportowych pasji.

(tekst: Fundacja HANDICAP Zakopane, zdjęcia: Kancelaria Prezydenta RP)

 

Małopolskie Olimpiady Specjalne 2019 w biegach na rakietach śnieżnych

4.04.2019 nasi sportowcy biegali na polanie Zgorzelisko w Olimpiadach Specjalnych na rakietach śnieżnych na dystansach 50 i 100 m oraz w sztafecie 5 x 50 m.
Tym razem 2 x złoto dla Maćka Hołego, złoto i srebro dla Martyny Puchały oraz Andrzeja Kina,2 x brąz dla Piotra Papieża oraz srebro dla sztafety I LOVE SKI ZAKOPANE(Klub Olimpiad Specjalnych Fundacji HANDICAP Zakopane: M.Puchała, K.Stankiewicz, A.Kin, M.Hoły, P.Papież). GRATULACJE!!!

Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych 2019 w narciarstwie alpejskim

W dniu 22.03.2019r. w  stacji narciarskiej Małe Ciche Ski zorganizowaliśmy Małopolskie Narciarskie Zawody Olimpiad Specjalnych 2019. Na bardzo dobrze przygotowanej trasie i przy pięknej pogodzie wystartowalo  22 zawodnikow z Zakopanego, Koscieliska, Nowego Targu i Krakowa. Narciarze rywalizowali w slalomie i w gigancie. Walka o medale była bardzo zacieta, a impreza udana.

Złotymi medalistami zostali: w gigancie: Patrycja Strama, Klemens Zięba, Krystian Kicmal, Marcel Bejczak (kat. Młodzi Sportowcy), Rafał Świczkowski, Staszek Halaczek (kat. Zawodnik-Partner), a w slalomie: Patrycja Bryniarska, Antoni Wiercioch, Jakub Kaim i Krzysztof Hełdak.

Fundacja HANDICAP Zakopane  i Olimpiady Specjalne-Małopolskie dziękuje za wsparcie: Małe Ciche-Ski za pomoc organizacyjną i bezpłatne przejazdy wyciągiem, dr. M Mikulski z ratownikami, za obstawę medyczną, Sport-timing, za pomiar czasu, p.Gosia za prezenty dla uczestników, trenerkom K.O.S. I LOVE SKI Zakopane i Fundacji HANDICAP Zakopane, za organizację, Rodzice i Opiekunowie za obecność, wszelką pomoc i wsparcie.

Sukcesy w Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM 2019 w narciarstwie alpejskim – 11 medali

3 złote medale i tytuły Mistrza Polski 2019 dla: Antoniego Wierciocha, Rafała Świczkowskiego, Łukasza Frączka, 5 srebrnych medali dla: Jakuba Kaima, Krystiana Kicmala, Krzysztofa Hełdaka, Patrycji Bryniarskiej i Rafała Świczkowskiego oraz medale brązowe dla: Patrycji Stramy, Krzysztofa Hełdaka i Patrycji Bryniarskiej to dorobek zawodników Fundacji HANDICAP Zakopane.

W środę i w czwartek na stokach stacji Suche-Ski odbyły się Mistrzostwa Polski „SPRAWNI RAZEM” w narciarstwie alpejskim w slalomie i gigancie. Alpejczycy z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowali w 3 kategoriach: do 16 lat, wiek 17+ oraz ZD w grupach kobiet i mężczyzn. Fundacja HANDICAP Zakopane wystawiła 14 -osobową reprezentację sportowców z Zakopanego, Kościeliska, SOSW z Nowego Targu, z Krakowa i Łącka. Gratulujemy sukcesów!

   

 

 

Nasi Medaliści Mistrzostw Świata INAS 2019 gośćmi Pani Konsul RP w Lyonie

 Reprezentacja Polski – alpejczycy z Fundacji HANDICAP Zakopane i biegacze wraz z kadrą trenerską gościli w Konsulacie RP w Lyon na zaproszenie pani Konsul Joanny Kozińskiej-Frybes. Pani Konsul serdecznie pogratulowała ekipie zdobycia 6 medali w Narciarskich Mistrzostwach Świata INAS 2019 rozgrywanych we Francji. Gospodarze Konsulatu przygotowali dla naszych medalistów pyszne, polsko-francuskie śniadanie, podczas którego był czas na poruszenie ważnych tematów i na ciekawe dyskusje. Dziękujemy Pani Konsul za zaproszenie, to był dla nas zaszczyt.

 

 

DWA MEDALE NARCIARSKICH MISTRZOSTW ŚWIATA INAS 2019 we Francji dla naszych sportowców 

Dwa medale Narciarskich Mistrzostw Świata INAS 2019 we Francji dla alpejczyków trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane. W dniach 5-10 marca 2019 r. we Francji, w Lans en Vercors koło Grenoble, rozegrano Narciarskie Mistrzostwa Świata INAS 2019. INAS to światowe stowarzyszenie skupiające narciarzy z niepełnosprawnością intelektualną: alpejczyków i biegaczy. W zawodach uczestniczyło 12 reprezentacji, m.in. Francja , Austria i Japonia, oraz reprezentacja Polski: alpejczycy to sportowcy trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane..  Polscy alpejczycy (jeszcze  juniorzy)  w konkurencji seniorów zaliczyli bardzo dobre występy:

Wśród pań Agnieszka Kociołek  wywalczyła srebrny medal, a Patrycja Strama – brązowy medal  w slalomie gigancie w kategorii II2. To najlepsze wyniki Polek w Mistrzostwach Świata INAS. Bardzo dobrze w mocno obsadzonej męskiej grupie II2  wystąpili chłopcy: Klemens Zięba zajął 5 miejsce w supergigancie i  7 miejsce w gigancie, a Antoni Wiercioch zdobył 6 miejsce w gigancie.

„Zawody odbywały się na trudnych, stromych trasach, a zmienne warunki śniegowe i pogodowe dodatkowo utrudniały starty. Celem naszego udziału w Mistrzostwach Świata była pierwsza konfrontacja i zdobycie doświadczenia w zawodach na najwyższym szczeblu. Nasi zawodnicy pojechali na swoim najlepszym poziomie, jestem z nich bardzo dumna. Mistrzostwa były dla naszych sportowców trudną lekcją, a medale dziewczyn i honorowe miejsca chłopców potwierdzają efektywność pięcioletniej, systematycznej pracy Fundacji z Podopiecznymi. Serdecznie gratuluję naszym zawodnikom i trenerom, dziękuję za wsparcie i sponsoring  PZU, Rodzicom oraz Fundacji HANDICAP Zakopane, BO Małopolska, UM Zakopane i Gminie Kościelisko oraz Berdax, a za pomoc w rejestracji  Łukaszowi Głaskowi i ZSS Sprawni Razem” – podsumowała udział alpejczyków z niepełnosprawnością w 2019 INAS World Skiing Championships prezes Fundacji HANDICAP Zakopane, Małgorzata Tlałka-Długosz.

NOWY REKORD POLSKI W 12-GODZINNYM DRUŻYNOWYM SLALOMIE NON-STOP. 698 kilometrów dla sportowców z niepełnosprawnością! WŚRÓD REKORDZISTÓW PREZYDENT RP I NAJLEPSI NARCIARZE Z KANCELARII PREZYDENTA I PREMIERA!

20 stycznia 2019 rano w otwarciu piątej edycji charytatywnych zawodów 12H Slalom Maraton na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z najlepszymi narciarzami z Kancelarii Prezydenta oraz przedstawicielami Rządu RP. Na stoku pojawiły się także legendy polskiego narciarstwa alpejskiego, najmłodsi sportowcy z Fundacji Handicap Zakopane oraz liczni kibice. 
 – To nasze dzisiejsze spotkanie przede wszystkim ma na celu pokazanie, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem, jakie przeszkody się pojawiały. Że zło i przemoc nie zwyciężą z radością dawania siebie innym. Dziękuję, że Państwo tutaj są, by tę radość innym dawać – tym właśnie dzieciom, które pomocy potrzebują, wszystkim, którzy na co dzień są w trudniejszej sytuacji od nas – za to, że jesteście tutaj, by świadczyć im pomoc – powiedział Prezydent Andrzej Duda dziękując zawodnikom i organizatorom oraz życząc powodzenia w biciu rekordu. 

– Bardzo serdecznie chciałem podziękować wszystkim, którzy startują w tych zawodach i otwierają swoje serca na pomoc drugiemu człowiekowi. Cieszymy się, że w tych ważnych chwilach jest z nami zawsze Prezydent Rzeczypospolitej. Bardzo za to dziękujemy. Dziękujemy również panom ministrom, ale przede wszystkim pani Małgorzacie Tlałce-Długosz. Pani nam pokazuje w Zakopanem, jak można pomagać i cieszyć się z tego wspólnego działania. Dziękuję wam wszystkim i życzę udanych zawodów – powiedział Burmistrz Leszek Dorula. 
Celem zakopiańskich zawodów, które odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, jest atak na rekord polski w 12-godzinnym drużynowym slalomie non-stop (obecnie 679 km), a także aktywizacja sportowa osób niepełnosprawnych i pozyskanie środków na działania Fundacji Handicap. Podczas zawodów także amatorzy – dzieci i dorośli – walczą o rekord trasy Mini Slalom Maratonu. 
Slalom Maraton to także okazja do spotkania najlepszych polskich alpejczyków z różnych lat, medalistów Pucharów Świata i Europy, Mistrzów i reprezentantów Polski, które przypomina najpiękniejsze karty w historii polskiego narciarstwa alpejskiego. 
To niezwykłe święto sportu, integracji i dobroczynności tym razem rozpoczęło się minutą ciszy, którą uczczono pamięć zamordowanego tydzień temu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Następnie odbyło się przedstawienie zawodników i wręczenie im numerów startowych, którego dokonała Prezes Fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Był też czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie. Po części oficjalnej na stoku pojawili się przedzjeżdżacze: ks. Mariusz Dziuba – proboszcz Parafii Św. Krzyża, przyjaciel Fundacji Handicap Zakopane oraz podopieczni Fundacji i medaliści Olimpiad Specjalnych: Krystian Kicmal, Jakub Kaim, Patrycja Strama, Rafał Świczkowski, Klimek Zięba i Antoni Wiercioch. Natomiast pierwszym zawodnikiem na trasie 12H Slalom Maratonu był kapitan drużyny Prezydent RP Andrzej Duda. W zawodach wzięli udział także Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński oraz doradcy Prezydenta RP Piotr Nowacki i Rafał Kos. 
W oficjalnym otwarciu i dopingowaniu zawodników uczestniczyli ponadto Sekretarze Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski i Andrzej Dera, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zastępca Burmistrza Agnieszka Nowak-Gąsienica, Starosta Tatrzański Piotr Bąk oraz przedstawicielka głównego sponsora zawodów Dorota Macieja – Członek Zarządu PZU Życie S.A. 
Organizatorami zawodów są: Fundacja Integracji Przez Sport Handicap Zakopane i Miasto Zakopane. Każdy przejazd jest premiowany przez Sponsora Głównego PZU  wsparciem sportowców z  Fundacji HANDICAP Zakopane. Im więcej przejazdów, tym większa pomoc. Sponsorami zawodów są także: Polana Szymoszkowa, Rossignol, Pro-Invest Solutions, Geotermia Podhalańska, Sport-timing, Limpol, Nosalowy Dwór, Społem, Fundacja Tatra-Rescue, Vola, Polskie Tatry. 
Dziękujemy Współorganizatorowi, Miasto Zakopane, oraz MOSiR Zakopane, Sponsorom i Partnerom, Komentatorom, Fotografom i Filmowcom, Wolontariuszom, Rodzicom i Opiekunom za olbrzymi wkład pracy, aby impreza odniosła sukces.

20 stycznia 2019 na Szymoszkowej w Zakopanem wielkie charytatywne ściganie

na nartach dla Mistrzów i dla Amatorów

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane i Miasto Zakopane zaprasza narciarzy i kibiców na 5 edycję charytatywnego 12-godzinnego SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019.
Zawody odbędą się 20 stycznia 2019 r. w Zakopanem na Polanie Szymoszkowej, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Celem zawodów jest promocja sportu, integracji i działań charytatywnych w Zakopanem.
Aby wspierać sportowców z niepełnosprawnością narciarze – zawodowcy podejmą atak na Rekord Polski w 12-godzinnym drużynowym slalomie non-stop, a amatorzy – dzieci i dorośli, tuż obok, będą walczyć o rekord trasy MINI SLALOM MARATONU.


Każdy przejazd będzie premiowany przez Sponsora Głównego PZU wsparciem sportowców z Fundacji HANDICAP Zakopane, zatem im więcej przejazdów, tym większa pomoc.

5 edycje zawodów uświetnią wyjątkowi goście. Na trasie zawodów zobaczymy najlepszych narciarzy-ministrów z Kancelarii Prezydenta RP i z Rządu RP. Nie zabraknie też legend polskiego narciarstwa alpejskiego, medalistów Pucharów Świata i Europy, Mistrzów i reprezentantów Polski, a także najlepszych narciarzy trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane. To będzie wyjątkowe święto sportu, integracji i wielkiego serca.
Oficjalne rozpoczęcie zawodów na stoku Szymoszkowa o godz.7.30, i start 12H SLALOM MARATONU. Amatorzy i dzieci startują w MINI SLALOM MARATONIE bezpłatny, w godz. 9.00-15.00.
Serdecznie zapraszamy do udziału: jeździmy=pomagamy.

Sponsorami zawodów są: Sponsor Główny – PZU oraz Polana Szymoszkowa, Rossignol, Pro-Invest Solutions, Geotermia Podhalańska, Sport-timing, Limpol, Nosalowy Dwór, Społem, Fundacja Tatra-Rescue, Vola, Polskie Tatry.
Więcej info w regulaminach 12H Slalom Maraton Zakopane 2019 na naszej stronie: www.handicap-zakopane.pl

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

PZU zostaje Sponsorem Głównym 5 edycji naszych charytatywnych zawodów narciarskich

 

12 H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019 I MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019

 

 

Przedstawiamy sponsorów 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019 

I Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY ZA NIEZAWODNE WSPARCIE !!!

   

  

 

  

 

 

 

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019 z Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dziękujemy za wyróżnienie!

 

Trening integracyjny z narciarzami grupy PARASportowi z Warszawy

10 stycznia 2019 trenowaliśmy gigant  z ekipą ParaSportowi z Warszawy. Gościła nas niezawodnie stacja narciarska Małe Ciche-Ski. Dziękujemy !!!

A po treningu, klasycznie integracyjne fryteczki 🙂

 

Wspólny trening narciarski z ZSS UNICEF z Rzeszowa

13.12.2018 r. nasi narciarze trenowali razem ze sportowcami z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF z Rzeszowa w stacji narciarskiej Małe Ciche-Ski. Lubimy integrację i już jesteśmy umówieni na dalszą współpracę.

 

 

 

 

Przedświąteczne spotkanie Sportowców i Przyjaciół Fundacji HANDICAP Zakopane

W przemiłej atmosferze odbyło się przedświąteczne spotkanie Fundacji HANDICAP Zakopane 2018: opłatek, życzenia, wspólnie śpiewane kolędy, upominki od Mikołaja, kolędy Franka na trąbce, pyszności na stołach i Wasze dobre humory – super spotkanie. Dziękujemy Ks. Proboszczowi Mariuszowi za gościnę w przyjaznych progach Parafii p/w Św. Krzyża, autorkom pyszności za serce i czas włożone w ich przygotowanie, Mikołajowi i Elfowi za upominki, Trrenerom, Rodzicom i Opiekunom za wszelką pomoc.

 

 

V Sprawdzian Sportowy Fundacji HANDICAP Zakopane – 2018

Ponad 40 osób wzięło udział w V Sportowym Sprawdzianie Fundacji HANDICAP Zakopane w sali sportowej SMS Zakopane w środę, 5.12.2018r. Jak co roku, Fundacja HANDICAP Zakopane zorganizowała tę imprezę sportowo-integracyjną, w ramach realizacji zadania Budżetu Obywatelskiego Małopolski. 
Przy dźwiękach dynamicznej muzyki nasi sportowcy z niepełnosprawnością, sparing-partnerzy i seniorzy przeszli 10 testów sprawności, które pozwalają monitorować postępy uczestników treningów sportowych. Nasi zawodnicy dawali z siebie wszystko, a kibice i opiekunowie gorąco dopingowali wszystkich sportowców. Sprawdzian miał formułę zawodów sportowych, były medale, dyplomy z wynikami wszystkich testów, nagrody i poczęstunek, a zwycięzcami byli wszyscy.
Gratulacje dla wszystkich Uczestników i podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli organizację sprawdzianu: B.O. Małopolski, SMS Zakopane, PZU, Trenerzy, Wolontariusze, Rodzice i Opiekunowie naszych Sportowców.

  

  

  

 

 

 

Małopolski Turniej Olimpiad Specjalnych w tenisie stołowym – byliśmy, startowaliśmy!

Medale, medale… dzielnie walczyliśmy w Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Słomnikach. Rafał- srebro, Maciek K- brąz, Piotrek -brąz i Jędrek z Maćkiem tuż za podium – 4 miejsca w swoich pierwszych startach w tenisie stołowym. GRATULACJE! A atmosfera? Było świetnie, sami zobaczcie!

Fundacja HANDICAP Zakopane w Warszawie na zaproszenie Prezydenta RP

Fundatorzy Fundacji HANDICAP Zakopane 11 listopada 2018,  na zaproszenie Prezydenta RP, uczestniczyli w obchodach Stulecia Niepodległości Polski w Warszawie.

  

  

 

100 LAT NIEPODLEGŁEJ na sportowo podczas Zakopiańskiego Biegu Niepodległości ze sportowcami Fundacji HANDICAP Zakopane

 Tradycyjnie,11 listopada 2018  uczestniczyliśmy w Zakopiańskim Biegu Niepodległości  w formule integracyjnej, (400m), na dystansie 5 km i 5 km Nordic Walking. każdy na miarę swoich możliwości, każdy w biało-czerwonych barwach i każdy z radością. Tak świętowaliśmy 100 rocznicę Niepodległości ze sportowcami Fundacji HANDICAP Zakopane. Gratulacje!

 

Wielkie patriotyczno-rodzinno-integracyjne bieganie w 100-lecie Odzyskania Niepodległości w Zakopanem.

W minioną sobotę, 27.10.2018 w Zakopanem kilkaset osób, w wyjątkowy sposób świętowało obchodzoną w tym roku przez Polskę rocznicę Odzyskania Niepodległości. Fundacja Integracji Przez Sport Handicap Zakopane i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane, przy wsparciu prewencyjnym PZU – Pomoc to Moc zorganizowali Bieg Sztafetowy 100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Rangę wydarzenia podniósł Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie Odzyskania Niepodległości.

Rywalizacja w zawodach przebiegała w dwóch formach: profesjonalnej i integracyjnej.

Wśród profesjonalistów 11 sztafet dziesięcioosobowych podjęło próbę przebiegnięcia 100 km w limicie czasu 8 godzin na stadionie COS Zakopane.  Zwyciężyła sztafeta Biathlonowy Klub Sportowy „Wojsko Polskie Kościelisko”, która potrzebowała na pokonanie tego dystansu niecałych pięciu godzin (4:57:14)! Drugie miejsce zajął zespół M.O.K. Mszana Dolna, trzecie Drużyna Generała Ottokara Brzozy-Brzeziny. W biegu sztafet udział wzięła również drużyna Sportowa Moc – Handicap – Pomoc to Moc, złożona z uczestników treningów integracyjnych realizowanych przez Fundację Handicap w ramach projektu „Sportowa Moc w Rodzinie”, którego finałem był „Bieg Sztafet 100 na 100”.  Dystans 100 km udało się pokonać w limicie czasu wszystkim zgłoszonym sztafetom! W tych wyjątkowych zawodach nikt nie zajął ostatniego miejsca! Dwie sztafety, które z zacięciem walczyły o miejsce w dziesiątce, w ramach integracji wyrównały tempo w ostatnim okrążeniu i wbiegły na metę równocześnie, obie zajmując tym samym dziesiąte miejsce!

Formuła integracyjna biegu – otwarte Sztafety z Flagą okazała się wielkim sukcesem. Biegi zgromadziły amatorów biegania i aktywnego spędzania czasu, przede wszystkim dzieci, młodzież, ale też seniorów. Na  kolejnych zmianach każdy chętny mógł biegiem, marszem lub z asystą pokonać okrążenia na stadionie, by w ten sposób uczcić niepodległość i wesprzeć podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane.  W Sztafetach z Flagą biegali sportowcy z niepełnosprawnością trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane, rodziny z dziećmi, uczniowie szkół, dorośli i seniorzy. Najmłodszy uczestnik miał nieco ponad 2 miesiące (pokonał dystans w wózku pchanym przez tatę), najstarsza uczestniczka 82 lata. Najwytrwalsi pokonywali nawet 40 okrążeń!  Do integracyjnego biegania włączyły się również wszystkie sztafety profesjonalne, które wzorem zwycięskiej sztafety biathlonistów, po zakończeniu swojej rywalizacji, w pełnym składzie, przebiegły rundę honorową z flagami.

Zainteresowanie tą częścią wydarzenia było tak duże, że dystans 100 km został osiągnięty w niecałe dwie godziny od rozpoczęcia imprezy! W tej sytuacji celem Sztafet z Flagą było pokonanie jak największego dystansu. Liczyło się okrążenie każdego uczestnika, a na jednej zmianie jednocześnie biegło nawet kilkanaście osób. Łącznie uczestnicy Sztafet z Flagą pokonali ponad 500 km.

Partnerami zawodów był COS OPO Zakopane, Miasto Zakopane i Powiat Tatrzański, a przy organizacji zawodów pomagali zakopiańscy wolontariusze.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, oraz wszystkim uczestnikom patriotyczno-integracyjnego biegania. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego imprezy.

(tekst: M.Witowska, Fundacja HANDICAP Zakopane, zdjęcia: Julita Chudko)

 

100 kilometrów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości – BIEG SZTAFET

Finałem zadania SPORTOWA MOC W RODZINIE 100/100 będzie Bieg Sztafet 100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się 27.10.2018r. od godziny 9.00 w Zakopanem na stadionie COS.

Będą to zawody dla wytrawnych biegaczy i dla amatorów. Dla profesjonalistów będzie Bieg Główny 10-osobowych sztafet z celem jak najszybszego pokonania 100 km.   Dla amatorów, dzieci i dorosłych, gości, oraz uczestników treningów SPORTOWA MOC W RODZINIE 100/100 przygotowane są SZTAFETY Z FLAGĄ, otwarte dla każdego chętnego, których celem jest pokonanie 100 kilometrów przez jak największą ilość uczestników, pokonujących co najmniej 1 okrążenie stadionu.

REGULAMIN ZAWODÓW:  regulamin100na100

Nasz Bieg Sztafet 100 km na 100 – lecie Odzyskania Niepodległości uzyskał

Narodowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 

Czwarta Świeczka Fundacji HANDICAP Zakopane

Bardzo udała nam się impreza rocznicowa Fundacji HANDICAP Zakopane! W szałasie u Ciotki Zosi na Lipkach spotkali się nasi sportowcy z rodzinami, przyjaciele i goście z Zakopanego i Podhala, Nowego Targu i Krakowa. Było ognisko, kiełbaski, bigos, sałatki i pyszne ciasta. Nasi mistrzowie wraz z gratulacjami za całoroczne treningi i sukcesy sportowe, otrzymali upominki i torby słodyczy. 
Przez cały wieczór mieliśmy przyjemność słuchać muzyki „live”. Basia Mogore (śpiew) Gaetan Zuliani (pianino) i Łukasz Wiercioch (rytm) wykonali specjalnie dla nas wiele ponadczasowych przebojów, m.in. piosenki Stinga, BeeGees, The Beatles.
Piękny występ na puzonie dał 9-letni Klimek Etynkowski, który przy akompaniamencie taty Mateusza (perkusja) i Gaetana (klawisze) brawurowo wykonał hit Elvisa Presley’a ” Love Me Tender”. Potem był pyszny, rocznicowy tort, a na koniec wieczoru DJ Faro – Franek Wiercioch puścił serię muzycznych hitów które porwały do tańca wszystkich, małych i dużych.
Bardzo serdecznie dziękujemy <3 <3 <3 za Waszą obecność i za świetną atmosferę na imprezie, za wspaniałe występy, za udostępnienie sprzętu i nagłośnienia, za przygotowanie wszelkich pyszności, za upominki od sponsorów, za wszelką pomoc i wsparcie w przygotowaniu imprezy, ZA WSZELKIE, CAŁOROCZNE, NIEZAWODNE WSPARCIE NASZYCH DZIAŁAŃ NA RZECZ SPORTOWCÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ – DZIĘKUJEMY!!!

 

 

 

 

Narodowe Dni Badmintona w Zakopanem z Fundacją HANDICAP Zakopane

Nasi sportowcy byli uczestnikami wielkiej ogólnopolskiej imprezy – Narodowych Dni Badmintona, rozgrywanych w dniach 9-14.10.2018 w Zakopanem. Podczas tygodnia badmintona nasi sportowcy wprowadzili mistrzów badmintona na ceremonię otwarcia, oglądali pokazowe mecze mistrzów.  Dla naszych podopiecznych, sportowców z niepełnosprawnością oraz seniorów przeprowadzono specjalny trening z mistrzami badmintona. Trenerzy – olimpijczycy, paraolimpijczycy, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski oraz nasi ulubieni trenerzy  zakopiańskich ORŁÓW szkolili dzieci i dorosłych trenujących w Fundacji HANDICAP Zakopane. To był trening, podczas którego nasi sportowcy mogli pokazać jaki drzemie w nich potencjał! Równocześnie, nasza Fundacja przeprowadziła oficjalną zbiórkę  na realizację celów statutowych.

Dziękujemy  wyjątkowym trenerom, dziękujemy organizatorom, a szczególnie prezesowi Fundacji Narodowy Badminton, panu Markowi Krajewskiemu za włączenie zakopiańskiego HANDICAP’u w to wielkie wydarzenie i za wsparcie naszych działań.

  

 

KONIEC GŁOSOWANIA W B.O. MAŁOPOLSKI 2019

Drodzy Przyjaciele, zakończyło się głosowanie na projekty BO Małopolski. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt, w formie papierowej i internetowej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w promowanie i zbieranie głosów na projekt PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2019 – całoroczne treningi sportowe dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Oczekując na wyniki (30.11.2018) mamy nadzieję, że dzięki Waszym głosom nasi młodzi Sportowcy będą mogli dalej rozwijać swoją sportową pasję i walczyć o medale na arenach regionalnych, krajowych i międzynarodowych. DZIĘKUJEMY   

 

SPORTOWA MOC W RODZINIE 100/100 – zakończyliśmy wakacyjne treningi rodzinne; teraz czas na wielki finał !

Zakończyliśmy rodzinne, wakacyjne  treningi sportowe. Nasi najmłodsi sportowcy mieli niewiele powyżej 2 lat a najstarsi wiele powyżej 70. Zajęcia odbywały się w radosnej atmosferze wsparcia i współpracy. Treningi realizowane były w ramach programu prewencyjnego PZU – Pomoc To Moc. Dziękujemy !

 

HANDICAP też wspiera!

Sportowcy i Przyjaciele Fundacji HANDICAP Zakopane tradycyjnie wsparli biegiem na 5 km zakopiańskie Hospicjum Jezusa Miłosiernego. Lubimy pomagać!

Gratulacje dla wszystkich zwłaszcza dla naszych debiutantów!!!  Brawo Kuba ,Staszek, Franek, Staś, Franek, Beatka, Lucynka, Ewunia, Ania, Gosia, Marcin, Rafał, Michał, Gosia. 

4 medale przywieźli pod Tatry nasi Mistrzowie z IX Krakowskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych 

W dniu 27.09.2018 r. w Krakowie sportowcy z niepełnosprawnością walczyli o medale w IX Krakowskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Zawody zorganizował Zespół Szkół Specjalnych nr.4 i Olimpiady Specjalne – Małopolskie. W zawodach wystartowała czwórka sportowców z Klubu Olimpiad Specjalnych I lOVE SKI ZAKOPANE, działającego przy Fundacji HANDICAP Zakopane. Klimek Zięba zdobył złoty medal, Antoś Wiercioch i Patrycja Strama – srebra, a Mateusz Marzec – brąz.
W zawodach uczestniczyło ponad 50 zawodników z kilkunastu klubów Olimpiad Specjalnych z Małopolski.  w konkurencjach 25m kraul, 25m grzbiet i 25m „ze sprzętem”.

Zawodnicy, bardzo dzielni w swoim wysiłku, walczyli o medale, a atmosfera zawodów była wspaniała dzięki niezawodnym kibicom.

Gratulacje dla wszystkich Sportowców. Gratulacje i podziękowania dla Organizatorów za świetne zawody.

SOLIDARNI Z HANDICAP’EM – udana nowatorska formuła rywalizacji dzieci i młodzieży

W dniu 22.09.2018 zorganizowaliśmy wraz z  NSZZ SOLIDARNOŚĆ Region Małopolski  multisportowe  zawody dla dzieci i młodzieży SOLIDARNI Z HANDICAP’EM. Formułę zawodów opracowali doświadczeni trenerzy Fundacji HANDICAP Zakopane, pracujący już 5-ty rok ze sportowcami z niepełnosprawnością (a wcześniej ponad 20 lat ze sportowcami wyczynowymi).

Na zakopiańskim COS-ie młodzi sportowcy walczyli o punkty w 10 konkurencjach, a wynik końcowy osiągnięty we wszystkich konkurencjach kwalifikował uczestników na medal złoty, srebrny lub brązowy. Choć zła pogoda mocno pokrzyżowała plany i znacząco wpłynęła na frekwencję, formuła zawodów zyskała gorącą akceptację uczestników. Dzieci na podium otrzymały medale, torby słodkości i zaproszenia na konkurs skoków organizowany na Wielkiej Krokwii przez NSZZ SOLIDARNOŚĆ. Zatem już dziś zapowiadamy kolejną edycję zawodów i serdecznie zapraszamy!

Zawody wsparły: Miasto Zakopane, Powiat Tatrzański i SPOŁEM Zakopane. Dziękujemy!

 

 

Głosujemy na projekt PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2019 w konkursie BO Małopolski

Rozpoczęło się głosowanie na projekty BO Małopolski. Złożyliśmy projekt PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2019, który jest kontynuacją naszych działań aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością w naszym regionie. Prosimy mieszkańców powiatów Tatrzański, Nowotarski, Suski, Wadowicki, Myślenicki, którzy ukończyli 16 lat o głosowanie do 5.10 2018 na nasz projekt.

Na stronie:  b.o.malopolska.pl wybieramy zakładkę „głosowanie”, wypełniamy swoje dane i wybieramy zadanie:  POD19 – PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2019

link do głosowania: https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Dla Was to 3 minuty, a dla naszych sportowców możliwość bezpłatnego treningu przez cały rok! DZIĘKUJEMY !

SPORTOWCY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ POBIEGLI DLA ZIEMKA

W piątek( 20.07.2018)  rano o 5.45  najdzielniejsi Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane pobiegli BRAĆMI z Morskiego Oka do Włosienicy aby wesprzeć charytatywny projekt BRACI „Z Rysów na Hel” dla małego Ziemka, 7-letniego chłopca z porażeniem mózgowym.  Zawodnicy Fundacji HANDICAP Zakopane przebiegli wraz z wyjątkowymi BRAĆMI 2-kilometrową trasę w dół a potem z powrotem. Gratulacje dla naszych Mistrzów; pokazali, że niestraszne im deszcz, chłód i wstawanie przed świtem, żeby wesprzeć młodszych kolegów.

Wspieramy i kibicujemy BRACIOM. Dziękujemy za pomoc w wydarzeniu: TPN, PZU, Restauracja ZAKOPIAŃSKA. Dziękujemy naszym Sportowcom, Trenerom, Wolontariuszom, Rodzicom i Opiekunom za udział i pomoc. Wspaniałym BRACIOM życzymy aby ich nogi niosły lekko i pewnie do celu, a Ziemkowi – dużo zdrowia i wytrwałości 🙂

Nasze trenerki w zarządzie Oddziału Regionalnego OLIMPIADY SPECJALNE – Małopolska

W Krakowie w dniu 23.06.2018 odbył się Regionalny Zjazd Oddziału Olimpiad Specjalnych Polska – Małopolska. Delegatami na Zjazd z ramienia naszego Klubu Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE były: p. Małgorzata Tlałka-Długosz  i p. Marta Zborowska.
Na Zjeździe podsumowano działalność OS Małopolskie w latach 2014-2018, dyskutowano o problemach i planach na przyszłość, oraz przeprowadzono wybory zarządu na kolejną kadencję.
Miło nam poinformować, że p. Małgosia została wybrana na prezesa Komitetu Regionalnego Olimpiady Specjalne – Małopolska. V-ce prezesem d/s Sportu został p. Paweł Zychowicz z krakowskiej AWF, a v-ce prezesem d/s Finansów p . Dariusz Frąckowiak. Pani Marta została członkiem Komisji Rewizyjnej. Gratulujemy nowo wybranemu zarządowi, życzymy owocnej pracy na rzecz sportowców z niepełnosprawnością i wielu sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokazowy trening integracyjny naszych Sportowców ze studentami Pedagogiki PWSTE z Jarosławia

Ponad 60 osób uczestniczyło dziś w treningu integracyjnym naszych Sportowców ze Studentami PWSTE z Jarosławia. Prezentacja naszych działań, a potem dużo sportu, zabawy i wspòlnej radości, dlatego bardzo lubimy integrację. Dziękujemy, wszystkim za uczestnictwo, pomoc i wsparcie. A naszym Gościom, dodatkowo, za wybór Fundacji Handicap Zakopane. Mamy nadzieję, że wywieziecie z Zakopanego moc dobrych wrażeń, no i zapraszamy ponownie!

Nasz 12-letni zawodnik Krystian Kicmal medalistą Ogólnopolskich Letnich  Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2018

Od 9 do 12 czerwca 2018 w Katowicach  trwa największa w Polsce sportowa impreza osób z niepełnosprawnością intelektualną. To XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Zawody objęła patronatem małżonka Prezydenta RP  pani Agata Kornhauser-Duda. W zawodach uczestniczy 1000 zawodników, rywalizujących w 11 dyscyplinach sportowych. Zawodnikom na arenach sportowych gorąco kibicuje m.in. prezes Olimpiad Specjalnych – Polska,  Anna Lewandowska.

Do startu w zawodach w lekkoatletyce zakwalifikował się jedyny zawodnik spod Tatr, zawodnik Fundacji HANDICAP Zakopane, reprezentujący Małopolskę,  Krystian Kicmal, który na Stadionie Śląskim wystartował w biegu na 50 m i w skoku w dal.

To właśnie w skoku w dal  Krystian spełnił swoje marzenia  zdobywając brązowy medal. To jego pierwszy medal w ważnych, ogólnopolskich zawodach. W biegu Krystian zajął dobre, 4 miejsce, a do medalu zabrakło niecałej sekundy.

„Jesteśmy bardzo dumni z wyniku Krystiana. Sukcesy naszych zawodników pokazują, że nasze zaangażowanie w sport osób z niepełnosprawnością ma sens. Systematyczna praca i wytrwałość prowadzi naszych sportowców do sukcesów nie tylko na poziomie lokalnym, ale nawet w rywalizacji ogólnopolskiej i międzynarodowej. A dobre wyniki, oprócz wielkich emocji i satysfakcji, są motywacją do dalszej pracy dla wszystkich naszych sportowców. Serdecznie gratulujemy Krystianowi, jego Trenerom i Rodzicom i życzymy wytrwałości w treningach i  kolejnych sukcesów”- podsumowała założycielka i prezes Fundacji HANDICAP Zakopane, Małgorzata Tlałka-Długosz.

 

Medale w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM 2018 

W sobotę, 9.06.2018 r. 9-osobowa reprezentacja Fundacji HANDICAP Zakopane po raz pierwszy uczestniczyła w zawodach lekkoatletycznych zaliczanych do Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM. Zawody te mają na celu selekcję do kadry narodowej sportowców z niepełnosprawnością intelektualną oraz wyłonienie reprezentantów na zawody międzynarodowe w lekkoatletyce. Sportowcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież do 16 lat i dorośli powyzej 16 roku.

Świetnie spisali się zawodnicy Fundacji HANDICAP Zakopane, startujący w biegu na 100m i w skoku w dal oraz w sztafecie. Srebrny medal w biegu na 100 m zdobyła 16-letnia Patrycja Strama. Chwilę później, na tym samym dystansie brązowy medal wywalczył nasz utytułowany14-latek Antoni Wiercioch. Pozostali zawodnicy otarli się o podium (Rafał Świczkowski, Klimek Zięba, Kuba Kaim), a najmłodsi (Klimek Etynkowski, Mateusz Marzec, Piotr Papież) zdobywali pierwsze doświadczenia w dużej imprezie.

Dobrze wystartował też 12-letni Krystian Kicmal, który zaraz po zakończeniu zawodów, jako reprezentant Małopolski, pojechał na start w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Katowicach.

Fundacja HANDICAP Zakopane po raz pierwszy wystawiła też sztafetę 4 x 100m (Zięba, Kaim, Świczkowski, Wiercioch), która pobiegła bezbłędnie, ale jako sztafeta mieszana (3 dzieci + 1 dorosły) nie miała szans na równorzędną walkę ze sztafetami dorosłych sportowców.

Udział sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane  w Mistrzostwach sfinansowano dzięki wsparciu prewencyjnemu PZU. Dziękujemy Trenerom, Wolontariuszom, Rodzicom i Opiekunom za wsparcie organizacyjne i kibicowanie.

NASI SPORTOWCY I TRENERZY Z NAGRODAMI BURMISTRZA ZAKOPANEGO

Nasi Mistrzowie i nasze super-Trenerki nagrodzeni przez Burmistrza Miasta Zakopane. Burmistrzowie wręczyli nagrody za osiągnięcia sportowe w sezonie 2017/2018. Przypomnieć należy, że nasi Sportowcy zdobywali w tym okresie medale Regionalnych Małopolskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych i Mistrzostw Polski SPRAWNI-RAZEM w narciarstwie alpejskim, w lekkoatletyce i tenisie stołowym. Nagrodzeni zostali: trenerki Marta Zborowska i Misia Witowska; zawodnicy: Patrycja, Antoś, Klimek, Rafał, Krystian, Kuba, Paweł, Karina i Klimek.

Gratulujemy naszym Mistrzom, i dziękujemy pp. Burmistrzom i wydziałowi Sportu UM Zakopane za docenienie naszych Sportowców, Trenerów i naszych działań.(4.06.2018)

 

 

 

 III Integracyjny Bieg PPWSZ Z HANDICAPEM 2018

33 sportowców z niepełnosprawnością wystartowało w minioną sobotę (26.05.2018)  w III Integracyjnym Biegu PPWSZ z HANDICAPEM w Nowym Targu.

Bieg zorganizowała Fundacja HANDICAP Zakopane ze wsparciem PPWSZ w Nowym Targu, przy okazji biegów  o Puchar Rektora PPWSZ. Trasa miała 300 metrów długości i prowadziła po płycie rynku dookoła Ratusza. W biegu uczestniczyli zawodnicy w wieku od 4 do 38 lat. Zwyczajowo, po biegu wszyscy sportowcy, którzy ukończyli bieg samodzielnie lub z asystą otrzymali medale i dyplomy.

– To kolejne spotkanie integracyjne na sportowo. Cieszy nas fakt, że coraz więcej osób z niepełnosprawnością z całego Podhala uczestniczy w wydarzeniach sportowych, które organizujemy. Świadczy to o wzrastającej świadomości potrzeby aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością. Pamiętajmy, że oprócz postępów w sferze  fizycznej, sport rozwija naszych sportowców w sferze emocji, psychiki i relacji społecznych – stwierdziła po zawodach Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji HANDICAP Zakopane.

Gratulacje dla wszystkich uczestników biegu i podziękowania dla trenerów, wolontariuszy, rodziców, opiekunów i kibiców. Dziękujemy PPWSZ za współpracę, a Księdzu Rektorowi za wręczenie medali naszym Mistrzom. Zawody zorganizowano dzięki wsparciu z  programu prewencyjnego PZU.

 

Nasi Sportowcy na Spartakiadzie Integracyjnej w Rabce

Podróż, defilada, znicz i hymn na rozpoczęcie a potem rywalizacja sportowa. Dobre humory nie opuszczały nikogo. Wszyscy uczestnicy zdobyli medale a na koniec pełnego wrażeń, ciepłego dnia – lody. Gratulujemy naszym Sportowcom. Dziękujemy Trenerom, Rodzicom i Opiekunom za pomoc i super klub kibica. Dziękujemy PZU za wsparcie naszego udziału w zawodach. Dziękujemy Rabce i Organizatorom za zaproszenie! Podobało nam się: „Fajnie jest” !!! (24 maj 20187)

 

PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018 – START ZADANIA

Ruszyła realizacja zadania Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego p.t. PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018.

2 maja 2018 nasza fundacja rozpoczęła prowadzenie całorocznych treningów sportowych dla osób z niepełnosprawnością z Powiatu Tatrzańskiego. Zadanie jest kontynuacją naszych działań z roku 2017 i jest finansowane ze środków  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Fundatorzy Fundacji HANDICAP Zakopane w Pałacu Prezydenckim

Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił Małgorzatę Tlałkę-Długosz i Piotra Długosza na uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja do Warszawy. W programie  msza święta w Archikatedrze Warszawskiej, uroczystości centralne na Placu Zamkowym i spotkanie dla gości w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. To wyjątkowe wyróżnienie dla naszych działaczy, którzy na zaproszenie Pary Prezydenckiej, byli jedynymi gośćmi z Zakopanego w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

 

Nasz sportowiec Krystian Kicmal wystartuje w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2018 w Katowicach

 

Miło nam poinformować że nasz 12-letni zawodnik Krystian Kicmal będzie reprezentował Fundację HANDICAP Zakopane, Klub Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE, Podhale i Małopolskę w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w lekkoatletyce, które odbędą się w dn. 9-12 czerwca 2018 w Katowicach.
To już piąty zawodnik trenujący z naszą Fundacją, ktőry wystąpi w olimpijskiej rywalizacji ogólnopolskiej. Gratulacje dla Krystiana i trzymamy kciuki za jak najlepsze występy w biegu na 100 m i w skoku w dal.

 

 

 

Slalom Równoległy Przebierańców na zakończenie sezonu zimowego 2018

Wyścigi po slalomach w parach, dużo zjazdów na nartach, dobra zabawa przy muzyce, małe „co nieco” przy ognisku i nagrody dla naszych Mistrzów – tak 13 kwietnia 2018 świętowali udany sezon narciarski Sportowcy i Przyjaciele Fundacji HANDICAP Zakopane.

 

 

Nagroda SOLIDARNI W SPORCIE 2017 dla Małgorzaty Tlałki-Długosz

ZG NSZZ Solidarność – Małopolska przyznał nagrodę SOLIDARNI W SPORCIE 2017 dla prezes Fundacji HANDICAP Zakopane,  Małgorzaty Tlałki-Długosz za działalność na rzecz sportowców  z niepełnosprawnością. Uroczyste wręczenie odbyło się 30 marca w Krakowie w siedzibie Małopolskiej „Solidarności”.

 

 

Gratulacje z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrali nasi medaliści Memoriału im. Marii Kaczyńskiej w Rabce

Srebro Antoniego Wierciocha i brąz Rafała Świczkowskiego oraz honorowe miejsca naszych narciarzy w slalomie gigancie w Memoriale im. Marii Kaczyńskiej  to kolejne sukcesy sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane. Zawody rozegrano na początku marca w Rabce na stoku Polczakówka. Medale i nagrody wręczył  najszybszym narciarzom pan Prezydent RP Andrzej Duda i pani poseł Anna Paluch, która zaprosiła sportowców z naszej Fundacji do udziału w zawodach.

 

  

Nasi Sportowcy z medalami Mistrzostw Polski Sprawni-Razem 2018

Nasi Alpejczycy i Biegacze wystartowali w lutym 2018 w Mistrzostwach Polski SPRAWNI-RAZEM 2018. Medale w slalomie i gigancie zdobyli Alpejczycy: Antoni Wiercioch (2 x złoto), Klimek Zięba (srebro), Patrycja Strama (brąz), Patrycja Bryniarska (brąz). W biegach narciarskich złoty medal zdobył Maciek Piotrowski. Gratulujemy!

O krok od rekordu w 4 edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE  2018

Tylko jednego kilometra zabrakło Mistrzom i Reprezentantom Polski do wyrównania rekordu w 12-godzinnym slalomie non-stop. W trudnych warunkach zawodnicy pokonali dystans 678 km aby wesprzeć sportowców z niepełnosprawnością trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane. Przejazdy rozpoczęli przedzjeżdżacze- nasi najlepsi narciarze: Krystian Kicmal, Patrycja Strama, Klimek Zięba i Antoni Wiercioch oraz przyjaciel Fundacji ks. Proboszcz Mariusz Dziuba.

Pierwszym zawodnikiem na trasie był pan Prezydent RP Andrzej Duda, który po raz drugi przyjechał do nas aby wesprzeć nasz szczytny cel.

Dużym powodzeniem cieszył się otwarty dla wszystkich MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE 2018 w którym wystartowało ponad 300 osób Dziękujemy Sponsorowi Głównemu PZU, który premiował każdy zjazd wpłatą dla Fundacji na kontynuację działań aktywizujących sportowo osoby z niepełnosprawnością.

Fundacja HANDICAP Zakopane dziękuje za wsparcie: współorganizatorowi – Miasto Zakopane oraz naszym sponsorom: Polana Szymoszkowa, Geotermia Podhalańska, Rossignol-PM Sport,  Nosalowy Dwór, LIMPOL, Sport-timing,  Społem-Zakopane, Fundacja Tatra Rescue. 

Dziękujemy naszym wolontariuszom: Oliwia, Piotrek, Janek, Helenka, Kama i Michał oraz team Kluszkowce za wspaniałą pracę na trasie. Dziękujemy Delegatowi Technicznemu  – Wioletta Dobrowolska- za nadzór nad prawidłowością przebiegu zawodów.

Dziękujemy komentatorom Grzegorz Bernasik i Józef Dyda za maraton słowa. Dziękujemy fotografowi – niezawodny Paweł Murzyn – za piękne fotki. Dziękujemy MOSiR Zakopane i pracownikom UM Zakopane i ZCK za profesjonalną pracę podczas zawodów. Dziękujemy pracownikom stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa za doskonałe przygotowanie tras, pyszny catering i wsparcie przez 12h.

 

  

  

Przed nami 4 edycja 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE

Już  28 STYCZNIA 2018 na Polanie Szymoszkowej kolejna odsłona 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE i MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE.

Ponownie niezawodny Sponsor Główny PZU, ponownie Drużyna Mistrzów, ponownie wyjątkowi Goście i ponownie rekord do pobicia. A wszystko to aby wesprzeć naszych Sportowców w treningach i zawodach.

NOWOŚĆ w 2018r.: MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE– to równoległe zawody otwarte dla wszystkich narciarzy: dzieci, młodzieży, amatorów i zawodników. Na krótszej i łatwiejszej trasie przejechać można bezpłatnie dowolną ilość zjazdów, próbując zdobyć nagrodę specjalną za rekord trasy i w ten sposób wspierając nasze dzieciaki z niepełnosprawnością w sporcie. 

Dzięki współpracy Fundacji HANDICAP Zakopane  i  PKL. S.A. w zakresie upowszechniania narciarstwa, od dnia 26.12.2017 rozpoczynamy otwarte szkolenia narciarskie na Polanie Gubałówka.

Nasi Instruktorzy czekają na Was codziennie od godziny 9.00 przy górnej stacji kolejki (pod pergolą).

Zapraszamy na szkolenia indywidualne lub grupowe. Rezerwacje – telefonicznie w godz.9.00 – 17.00  pod nr. : 721 99 25 85.

 

 

Na Gubałówce rusza FUN-PARK – narciarska zabawa przez cały dzień:

Wydzielona strefa  dla początkujących – do nauki jazdy w  bezpiecznych warunkach.

Strefa slalomu – nauka i trening jazdy na bramkach .

Trasa otwarta – do jazdy dowolnej.

Ski-cross – wiraże, muldy i skoki – dla zabawy i doskonalenia jazdy terenowej. (przy wystarczającej ilości pokrywy śnieżnej).

W bonusie – najpiękniejszy widok na Zakopane i Tatry.

Specjalna cena na  skipassy dla dzieci z Powiatu Tatrzańskiego.

NIE SPOSÓB SIĘ NUDZIĆ NA GUBAŁÓWCE.

PRZYJEDŹ.   ZOBACZ.  POKOCHAJ TWÓJ NARCIARSKI DZIEŃ.

 

Śpiewane Życzenia Świąteczne od Sportowców, Trenerów i Przyjaciół Fundacji HANDICAP Zakopane

Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 2017 składają wszystkim Życzliwym nasi Artyści.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014521247544

 

 

Zakopiański Bieg Niepodległości z udziałem sportowców z niepełnosprawnością

11.listopada 2017 odbył się w Zakopanem kolejny Bieg Niepodległości oraz Integracyjny Bieg Niepodległosci. Licznie uczestniczyli w biegach sportowcy trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane. W Biegu Integracyjnym na dystansie 400m wystartowało blisko 40 zawodników. W Biegu na 5km wystartowało 5 biegaczy oraz 20 chodziarzy z kijami (Nordic Walking). Najmłodszy uczestnik miał niecałe 5 lat, a najstarszy ponad 80 lat.

Gratulujemy naszym Sportowcom, dziękujemy MOSiR Zakopane za organizację i medale, a PZU za nagrody dla naszych Mistrzów.

   

  

9 medali naszych sportowców na Małopolskim Lekkoatletycznym Mityngu Olimpiad Specjalnych w Krakowie

3 złote ,2 srebrne i 4 brązowe medale to dorobek sportowców Klubu Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE działającego przy Fundacji HANDICAP Zakopane w regionalnych zawodach Olimpiad Specjalnych w Krakowie w piątek, 20.10.2017. Była zacięta walka, rekordy życiowe i radosna atmosfera sportowa. Nasi medaliści to Antoni Wiercioch, Krystian Kicmal, Patrycja Strama, Rafał Świczkowski, Klimek Zięba, Kuba Kaim i Paweł Gut. Gratulujemy! Dziękujemy Trenerom, Rodzinom i Opiekunom za pomoc, najlepszy doping na stadionie i atmosferę wielkiego święta sportowców z niepełnosprawnością.

 

Głosuj na  nasz projekt „PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018” w BO Małopolski

Drodzy Przyjaciele Fundacji HANDICAP Zakopane i Sportowców z niepełnosprawnością.
Trwa głosowanie na zadania Budżetu Obywatelskiego Małopolski.
Prosimy, wspieracie naszych Sportowców, i zagłosujcie na nasz projekt PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018.  link do głosowania: https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Wypełnij już teraz krótki formularz, wybierz nasz projekt ” POD14 Pełnosprawni Przez Sport 2018 – całoroczne treningi sportowe dla osób z niepełnosprawnością” .
W głosowaniu można oddać głos tylko jeden raz na 1 zadanie (na druku lub przez internet). Głosować mogą mieszkańcy powiatów: tatrzański, nowotarski, suski, wadowicki, myślenicki od 17 roku życia.

Nasz projekt polega na kontynuacji naszych działań, które przyniosły nam już piękne rezultaty: integrujemy i aktywizujemy sportowo ponad 100 osób z naszego regionu, które regularnie podejmują trening wbrew swojej niepełnosprawności, a także – 2 medale naszego Sportowca Antosia Wierciocha na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2017 i 6 medali na narciarskich Mistrzostwach Polski „Sprawni-Razem”2017.

Prosimy, udostępnij nasz post już teraz, namów do głosowania swoich Przyjaciół, Rodzinę, Kolegów, Sąsiadów. Wasze głosy są bezcenne. Projekt, który uzyska najwięcej głosów przejdzie do realizacji. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE !

Sportowa intergacja sportowców Fundacji HANDICAP i dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Down’a TĘCZA z Krakowa

Uśmiechy na twarzach, możliwosć porównania swojej sprawności, nowe znajomości i przyjazne relacje towarzyskie to efekt wspólnych treningów sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane z dziećmi ze Stowarzyszenia TĘCZA z Krakowa, które odbyły się na początku lipca 2017 w Zakopanem. Zdecydowanie, lubimy integrację! Zapraszamy ponownie!

 

UDANY MIĘDZYNARODOWY TRENING Z FUNDACJĄ TAK

50 osób uczestniczyło we wspólnym treningu Fundacji HANDICAP Zakopane i Fundacji TAK z Mazowsza, który odbył się w Zakopanem  na boisku sportowym COS w czwartek, 29.06.2017. 
Fundacja TAK przyjechała pod Tatry z młodzieżą z Macedonii i Polski, z osobami niewidomymi lub niedowidzącymi oraz wolontariuszami w ramach swojego projektu INCLUSION IS NOT ILLUSION. Trenerki Fundacji HANDICAP Zakopane przeprowadziły dla wszystkich adaptowany trening przy muzyce, którego częścią były rywalizacja i współpraca w formie gier, wyścigów, sportowych prób zadaniowych i meczu. Pogoda dopisała, humory również.

Był to kolejny udany międzynarodowy trening integracyjny przeprowadzony przez Fundację HANDICAP Zakopane ze sportowcami z niepełnosprawnością z Zakopanego oraz gośćmi z Polski i Europy. Dziękujemy trenerom i wolontariuszom za współpracę i życzymy Fundacji TAK udanego pobytu i wielu pozytywnych wrażeń  z Zakopanego. 

 

NASI SPORTOWCY I TRENERZY WYRÓŻNIENI 

Nasi Sportowcy i Trenerzy odebrali w środę 7.06.2017  wyróżnienia i nagrody Burmistrza Miasta Zakopane za wyniki sportowe w sezonie zimowym 2016/2017.
Gratulacje dla: Patrycja Strama, Ola Andrejko, Antoś Wiercioch, Klimek Zięba, Mikołaj Strzelecki , Rafał Świczkowski, Marta Zborowska i Małgorzata Tlałka-Długosz. 
Dziękujemy UM Zakopane za docenienie naszych wysiłków i sukcesów! 

  

Zakończyła się AUKCJA CHARYTATYWNA 2017 

Zakończyła się aukcja 2017 i zbiórka organizowana przez naszą fundację podczas II Zakopiańskiego Maratonu Badmintona. Podczas imprezy trenowaliśmy badmintona, graliśmy w turniejach, biliśmy rekordy, losowaliśmy dla Was nagrody. Przyszło wielu fanów, kibiców i przyjaciół Zakopanego, sportu, badmintona, UKS Orły-Zakopane (organizator wydarzenia) i Fundacji HANDICAP Zakopane. 

Dziękujemy serdecznie za wsparcie sportu i  sportowców z niepełnosprawnością. Byliście naprawdę hojni, dzięki Wam, podczas zbiórki i aukcji pozyskaliśmy znaczne fundusze na kontynuację działań.

 

 

r 

AUKCJA CHARYTATYWNA 2017 – WYJĄTKOWE PRZEDMIOTY DO LICYTACJI !!!

Już 13 maja 2017 o godz.12.00 rozpocznie się aukcja charytatywna na rzecz sportowców z niepełnosprawnoscią  organizowana

przez Fundację Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.

Jesteśmy w posiadaniu wyjątkowych przedmiotów podarowanych przez wybitne osobistości świata sportu, polityki, kultury i biznesu.

Zobacz przedmioty wystawione na licytację na stronie  >>>   katalog aukcje2017 .

Aukcja odbędzie się w dwóch etapach:

–  aukcja internetowa od 13.05.2017 do 26.05.2017,

–  finał – aukcja osobista  w dniach 27 i 28 maj 2017  podczas Zakopianskiego Maratonu Badmintona 2017.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z  >>>  regulaminem aukcji.

Zapraszamy do  >>>  licytacji:

to nie tylko szansa na pozyskanie unikalnych, kolekcjonerskich przedmiotów

ale również okazanie Waszej wrażliwości serca przez wsparcie sportowców z niepełnosprawnością !!!

2aukcje2017

3aukcje2017

1aukcje2017.

5aukcje2017

 

 

Nasz Antek podwójnym srebrnym medalistą Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2017 w  Austrii

Zawodnik Fundacji HANDICAP Zakopane Antoni Wiercioch zdobył srebrny medal w gigancie oraz w slalomie na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2017 w Schladming, Austria. Antek – jedyny reprezentant Polski spod Tatr, rywalizował w grupie sprawnościowej z chłopcami w wieki 16-21 lat. Ranga imprezy wcale nie speszyła Antosia; pojechał na 100% swoich możliwości, przy gorącym dopingu kibiców i wsparciu swoich Braci i Rodziców. Dwutygodniowe Światowe Igrzyska OS to było wielkie święto sportu, integracji, radości i przyjaźni. Mamy nadzieję, że na następne Igrzyska pojadą kolejni Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane.

Gratulujemy Antosiowi, jego Rodzicom, Trenerom, dziękujemy Sponsorom i Przyjaciołom za wsparcie!

17522396_1917615501854927_1254598962_o 20170317_080834 20170312_150652 20170317_104127

 20170320_094100 20170320_124125 20170314_191811

20170321_17585820170320_111155    20170321_180210 20170321_180310

9 medali sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane w Mistrzostwach Polski SPRAWNI-RAZEM 2017 w narciarstwie.

 

8 i 9 marca 2017 w Suchem odbyły się narciarskie Mistrzostwa Polski SPRAWNI-RAZEM.  Rozegrano slalom i gigant w konkurencjach zjazdowych oraz bieg długi, sprint i bieg sztafetowy w narciarstwie klasycznym. Zawody rozegrano w kategoriach kobiet i mężczyzn, w 2 grupach wiekowych: dzieci do 16 lat oraz dorośli powyżej16 lat.

Sportowcy trenujący z Fundacją HANDICAP z Zakopanego i Nowego Targu zdobyli w narciarstwie alpejskim 9 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

Podwójne złoto  zdobyli Antek Wiercioch i Ola Andrejko (oboje HANDICAP Zakopane), podwójne srebro – Krzysiek Hełdak (HANDICAP – SOSW nr1 N.Targ). Po jednym medalu zdobyli: srebro – Patrycja Strama , brąz – Klimek Zięba i Rafał Świczkowski (wszyscy HANDICAP Zakopane).

W biegach narciarskich najlepsi byli  Małgorzata Garbacz -4m, Weronika Lech-6m (obie HANDICAP – CHATKA N.Targ), Łukasz Galica-5m. i Krystian Parniewicz-6m. oraz Patrycja Bryniarska-4m. (HANDICAP -SOSW nr.1 N.Targ). Sztafeta biegowa złożona z 3 biegaczy HANDICAP SOSW nr.1 Nowy Targ  zajęła 5 miejsce. Na szczególne uznanie zasługują nasi sportowcy  z SOSW nr.1 i CHATKI Nowy Targ: był to ich debiut w zawodach w narciarstwie alpejskim i biegowym.

Mistrzostwa Polski SPRAWNI-RAZEM to zawody mające na celu popularyzację narciarstwa wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, selekcję uzdolnionej młodzieży i wyłonienie kandydatów do szkolenia centralnego. Docelowo są etapem na drodze prowadzącej do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich.

Gratulacje dla wszystkich, życzymy naszym Mistrzom wytrwałości w treningach i sukcesów na coraz wyższych poziomach rywalizacji.

m6 20170309_094153

20170309_093504 m19

m7 20170309_094518

     

PZU  –  Sponsorem Głównym III edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2017

pzu_logo_z polem

Prezydent  RP Andrzej Duda i drużyna ZAKOPANE z nowym rekordem

w 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2017

W niedzielę 22.01.2017 na Polanie Szymoszkowej Prezydent Andrzej DUDA – kapitan drużyny wraz z 30 najlepszymi polskimi alpejczykami z różnych lat, ustanowili nowy rekord w 12-godzinnym drużynowym slalomie non-stop. 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE  to zawody charytatywne, mające na celu wsparcie najmłodszych sportowców z niepełnosprawnością z Fundacji HANDICAP Zakopane. Organizatorami zawodów był Fundacja HANDICAP Zakopane i Miasto Zakopane.

Poprzedni rekord został pobity o 77 km i wynosi od dziś 679 km. Tak wysoki wynik był efektem świetnej jazdy całego team’u,  sprzyjających warunków pogodowych, świetnie przygotowanej trasy na Polanie Szymoszkowej oraz mocnej motywacji. Sponsor Główny PZU  podjął wyzwanie wsparcia działań Fundacji HANDICAP Zakopane w  aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością,  proporcjonalnie do ilości przejechanych kilometrów.

Beneficjenci akcji , najlepsi narciarze z niepełnosprawnością z regionu Zakopanego również wzięli udział w zawodach, otwierając trasę zawodów. Po godzinie 8.00 jako pierwszy wystartował kapitan drużyny, Pan Prezydent Andrzej Duda, który zaskoczył wszystkich swoimi świetnymi przejazdami. Kolejni narciarze, byli reprezentanci Polski, wśród nich wielu Olimpijczyków, uczestników Mistrzostw, Pucharów Świata i Europy, również zjeżdżali na 100%. Już na półmetku wiadomo było, że stary rekord jest zagrożony. Ostatecznie padł ok.1,5 godziny przed upływem limitu czasu. Po upływie 12 godzin mistrzowski team zanotował na koncie 679 kilometrów. Zawody niestrudzenie i ze swadą prowadzili komentatorzy Grzegorz Bernasik i Józef Dyda.O dobry stan trasy troszczyli się wolontariusze i ekipa techniczna z Czorsztyn-ski.

Atmosfera zawodów była wspaniała, przybyło mnóstwo szacownych gości  m.in. z Kancelarii Prezydenta, Miasta Zakopane, Powiatu Tatrzańskiego oraz kibiców, w tym również sportowcy trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane. Podczas zawodów fundacja Tatra Rescue w ciekawy sposób udowodniła, że góry i stoki narciarskie są bezpieczne pod warunkiem przestrzegania podstawowych reguł. Zakopiańskie szkoły zaprezentowały swoje programy artystyczne. Wysoko wylicytowano wyczynowe narty ROSSIGNOL HERO z autografami Prezydenta Andrzeja Dudy i zawodników I edycji 12HSLALOM MARATON ZAKOPANE. A zawodnicy III edycji zawodów, choć mocno zmęczeni, już zapowiedzieli atak na rekord w nastepnym roku.

Gratulujemy mistrzowskiej drużynie nowego rekordu. Dziękujemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za  przyjecie zaproszenia i udział w zawodach.

Fundacja HANDICAP Zakopane dziękuje sponsorom i partnerom wydarzenia: SPONSOR GŁÓWNY PZU, POLANA SZYMOSZKOWA, ROSSIGNOL-PM SPORT, NOSALOWY DWÓR – RESORT & SPA, GEOTERMIA PODHALAŃSKA S.A., Fundacja TATRA RESCUE,  SPOŁEM ZAKOPANE SP.Z O.O., TPN, SPORT-TIMING, ZCK  i partner medialny RADIO KRAKÓW.

(tekst: Fundacja HANDICAP Zakopane

zdjęcia: Krzysztof Leonowicz)

IMG_4043 IMG_3956

dsc-1194 IMG_4058

IMG_4078 dsc-0975to

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

start projektu  PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT w Powiecie Tatrzańskim

bo malopolskaHANDICAPbanner

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane rozpoczyna realizację autorskiego projektu aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością z Powiatu Tatrzańskiego.

Projekt  PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT został wybrany przez mieszkańców Powiatu Tatrzańskiego  w głosowaniu I edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Zadanie polega na prowadzeniu całorocznych, regularnych treningów sportowych dla osób z niepełnosprawnością oraz na włączaniu uczestników do rywalizacji sportowej otwartej, integracyjnej lub adaptowanej.

Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Od 16 listopada 2016  rozpoczyna się nabór uczestników i treningi sportowe.

Uczestnikami programu mogą być osoby z niepełnosprawnością  intelektualną lub fizyczną, trwałą lub czasową wskutek wypadku, kontuzji czy  choroby. Wymagana jest zgoda lekarza prowadzącego na podjęcie aktywności fizycznej o niskiej lub średniej intensywności oraz podpisanie deklaracji zawodnika. Udział w treningach jest bezpłatny dla uczestników, którzy zadeklarują swój  całoroczny, systematyczny udział w programie.

Sportowcy z niepełnosprawnością trenować będą w Zakopanem w 2  grupach:  dzieci (6-17 lat) i dorosłych (18 i + lat). Treningi obejmować będą naukę podstawowych elementów sportów zimowych i letnich, takich jak  narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, lekkoatletyka, gry zespołowe, tenis, rowery, nordic walking, gimnastyka, ogólne ćwiczenia sprawnościowe, wzmacniające, ćwiczenia koordynacji i równowagi.

Realizacja programu potrwa do 16 grudnia 2017 r.

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością do udziału w projekcie PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT. Już dzisiaj możesz dołączyć  do sportowców „pełnosprawnych przez sport”

Więcej informacji :  www.handicap-zakopane.pl , e-mail:  handicap@handicap-zakopane.pl ,   nr  tel:  00 601 993 443

 

 

III ZAKOPIAŃSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI ZA NAMI

W Biegu Integracyjnym wystartowała 22 naszych Sportowców – dzieci i ponad 20 osób towarzyszacych, A w Biegu Głównym 3 Biegaczy, 1 Rowerzysta i 14 Nordic Walker’ów . Na starcie bacznosć, hymn i wystrzał do biegów. Na mecie gratulacje i medale z rąk Władz i Samorządowców z Zakopanego i Powiatu Tatrzanskiego.  Wszyscy biegacze dotarli do mety w limicie czasu, z uśmiechem na ustach i z medalem na piersi.
Wszystkim Wam serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy i dzielnosci w wysiłku i rywalizacji !!!
Dziękujemy MOSiR Zakopane za wspaniałą organizację biegów.

20161111_093855 20161111_111032 20161111_110442 20161111_110656  20161111_092542 20161111_100549

20161111_111938 20161111_100639 20161111_095829 20161111_111127 20161111_100620 20161111_094431