OŚWIADCZENIE

posted in: Uncategorized | 0

OŚWIADCZENIE
Fundacja HANDICAP Zakopane główny organizator cyklicznych zawodów narciarskich 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE, wyraża oburzenie z powodu umieszczania w mediach insynuacji, jakoby zawody SLALOM MARATON były sceną jakichkolwiek uzgodnień w sprawie opisywanej w artykule Tomasza Mateusiaka pt„Afera Szumowskiego” z dn.12.5.2020 r. Bulwersujący jest dla nas fakt umieszczenia zdjęcia z naszej charytatywnej imprezy z logo zawodów, Fundacji i miasta Zakopane, jak również zamazania twarzy osób biorących w nich udział.
Oświadczamy kategorycznie, że opisany w artykule instruktor Łukasz G. nigdy nie był gościem, uczestnikiem, zawodnikiem ani nie pojawił się na terenie żadnej z 6 edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE. 

Informujemy, że autor artykułu nie podjął próby weryfikacji informacji u źródła, tj. Organizatorów wydarzenia, czego domaga się rzetelność i etyka dziennikarska. Takie działanie podważa wiarygodność nie tylko autora, ale także mediów, które zamieszczają jego insynuacje.

Kłamstwo nierzetelnego dziennikarza bezpodstawnie godzi w dobre imię Organizatorów i naszych wieloletnich działań na rzecz osób z niepełnosprawnością i jako takie jest bardzo szkodliwe.
Stanowczo protestujemy przeciwko takim nieetycznym działaniom i dlatego żądamy od redakcji naszemiasto.pl, gazetakrakowska.pl oraz dziennikpolski24.pl opublikowania naszego oświadczenia w całości, wystosowania sprostowania oraz oficjalnych przeprosin ze strony Tomasza Mateusiaka.
Równocześnie zapowiadamy, że w przypadku niezaprzestania podobnych działań na naszą szkodę będziemy podejmować dalsze, stosowne kroki.
Zakopane, 13.05.2020,
– Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Zarządu Fundacji HANDICAP Zakopane