Nasi trenerzy to osoby znane w środowisku narciarskim, pasjonaci sportu, byli zawodnicy kadry narodowej, w przeszłości z sukcesami reprezentujący barwy Polski, do dziś aktywni sportowo. Są równocześnie osobami z dużym doświadczeniem szkoleniowym i trenerskim, wychowali wielu młodych zawodników zajmujących czołowe miejsca w klasyfikacjach młodych alpejczyków w Polsce i za granicą.

Celem prowadzonych treningów sportowych Fundacji Handicap jest doskonalenie sprawności i kondycji fizycznej uczestników, harmonijny rozwój, pokonywanie własnych barier, poprawa zdrowia przez sport, ale również ćwiczenie charakteru, stosowanie zasad fair play w każdej sytuacji, rozwijanie umiejętności społecznych i towarzyskich, szacunek dla przyrody i naszych gór oraz pogłębianie wrażliwości na drugiego człowieka.

 IMG_1826MARTA ZBOROWSKA (Piętoń) –  reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim (na przełomie lat 70 i 80), 10-krotna Mistrzyni Polski, medalistka Pucharu Europy uczestniczka Pucharów Świata i Mistrzostw Świata Ga-Pa’78, Uniwersjady. Doświadczona instruktorka narciarstwa i trenerka, od 22 lata z sukcesem trenuje grupy sportowe dzieci, młodzików i juniorów w zakopiańskich klubach m.in. TS Wisła-Zakopane, AZS Zakopane, Szkoła Nosal.

zięba1         SZYMON KRACIUK –  reprezentant Polski w narciarstwie alpejskim  (na przełomie lat 80 i 90), 10-krotny Mistrz Polski, uczestnik Pucharów Świata i Mistrzostw Świata Saalbach’91. Trener narciarstwa, instruktor, od wielu lat z sukcesem trenuje grupy dzieci i młodzieży, juniorów i seniorów w klubach sportowych w Polsce i poza granicami, m.in. WKS Legia Zakopane, Armann Skidadeil Reykjavik, Kluszkowce.

zięba17          MAŁGORZATA TLAŁKA-DŁUGOSZ –  reprezentantka Polski (80-85) i Francji (86-91) w narciarstwie alpejskim, wielokrotna Mistrzyni Polski i Francji, olimpijka Sarajevo’84 i Calgary’88, wielokrotna medalistka Pucharów Europy i  Pucharów Świata, Akademicka Mistrzyni Świata Sapporo’91. Dyplom Państwowy Instruktora Narciarstwa i Wychowawcy Sportu francuskiej szkoły ENSA-Chamonix. Trenerka, instruktorka grup sportowych dzieci i młodzieży w Polsce i za granicą od 1991. Od 2014r. fundator, prezes i trener Fundacji HANDICAP Zakopane. Od 2018 prezes Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne – Małopolskie.

          MIROSŁAWA WITOWSKA – medalistka Mistrzostw Polski 2017 w biegach górskich, zwyciężczyni 60-kilometrowego  TATRA FEST BIEG 2018, 10m. w debiucie w Mistrzostwach Świata w biegach górskich w stylu alpejskim, instruktorka narciarstwa, absolwentka UJ Kraków, pracuje z Fundacją od ponad 3 lat, najpierw wolontariuszka, teraz ukochana przez dzieci i dorosłych  trenerka grup sportowych Fundacji HANDICAP Zakopane ,