JEST NOWY REKORD 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE !!! 698 KILOMETRÓW DLA SPORTOWCÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ!!!      

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE – MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE

 CYKLICZNE CHARYTATYWNE ZAWODY NARCIARSKIE PO REKORD I WSPARCIE SPORTOWCÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE – to drużynowe zawody dla zaproszonych Gości – Mistrzów Polski w narciarstwie alpejskim. Drużyna podejmuje próbę ataku na Rekord Polski w 12-godzinnym slalomie non-stop. Ostateczny wynik w kilometrach jest premiowany finansowym wsparciem Sponsora Głównego na rzecz naszych sportowców z niepełnosprawnością. Zobacz regulamin.

MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE – to równoległe zawody otwarte dla wszystkich narciarzy: dzieci, młodzieży, amatorów i zawodników. Na krótszej i łatwiejszej trasie przejechać można bezpłatnie dowolną ilość zjazdów, próbując zdobyć nagrodę specjalną za rekord trasy, w ten sposób wspierając nasze dzieciaki z niepełnosprawnością w sporcie. Zobacz regulamin.

 

Zobacz aktualności związane z wydarzeniem:     https://www.facebook.com/12H-Slalom-Maraton-Zakopane-527978750676867/

 

 

 

 

NOWY REKORD POLSKI W 12-GODZINNYM DRUŻYNOWYM SLALOMIE NON-STOP. WŚRÓD REKORDZISTÓW PREZYDENT RP I NAJLEPSI NARCIARZE Z KANCELARII PREZYDENTA I PREMIERA!

20 stycznia 2019 rano w otwarciu piątej edycji charytatywnych zawodów 12H Slalom Maraton na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z najlepszymi narciarzami z Kancelarii Prezydenta oraz przedstawicielami Rządu RP. Na stoku pojawiły się także legendy polskiego narciarstwa alpejskiego, najmłodsi sportowcy z Fundacji Handicap Zakopane oraz liczni kibice. 
 – To nasze dzisiejsze spotkanie przede wszystkim ma na celu pokazanie, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem, jakie przeszkody się pojawiały. Że zło i przemoc nie zwyciężą z radością dawania siebie innym. Dziękuję, że Państwo tutaj są, by tę radość innym dawać – tym właśnie dzieciom, które pomocy potrzebują, wszystkim, którzy na co dzień są w trudniejszej sytuacji od nas – za to, że jesteście tutaj, by świadczyć im pomoc – powiedział Prezydent Andrzej Duda dziękując zawodnikom i organizatorom oraz życząc powodzenia w biciu rekordu. 

– Bardzo serdecznie chciałem podziękować wszystkim, którzy startują w tych zawodach i otwierają swoje serca na pomoc drugiemu człowiekowi. Cieszymy się, że w tych ważnych chwilach jest z nami zawsze Prezydent Rzeczypospolitej. Bardzo za to dziękujemy. Dziękujemy również panom ministrom, ale przede wszystkim pani Małgorzacie Tlałce-Długosz. Pani nam pokazuje w Zakopanem, jak można pomagać i cieszyć się z tego wspólnego działania. Dziękuję wam wszystkim i życzę udanych zawodów – powiedział Burmistrz Leszek Dorula. 
Celem zakopiańskich zawodów, które odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, jest atak na rekord polski w 12-godzinnym drużynowym slalomie non-stop (obecnie 679 km), a także aktywizacja sportowa osób niepełnosprawnych i pozyskanie środków na działania Fundacji Handicap. Podczas zawodów także amatorzy – dzieci i dorośli – walczą o rekord trasy Mini Slalom Maratonu. 
Slalom Maraton to także okazja do spotkania najlepszych polskich alpejczyków z różnych lat, medalistów Pucharów Świata i Europy, Mistrzów i reprezentantów Polski, które przypomina najpiękniejsze karty w historii polskiego narciarstwa alpejskiego. 
To niezwykłe święto sportu, integracji i dobroczynności tym razem rozpoczęło się minutą ciszy, którą uczczono pamięć zamordowanego tydzień temu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Następnie odbyło się przedstawienie zawodników i wręczenie im numerów startowych, którego dokonała Prezes Fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Był też czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie. Po części oficjalnej na stoku pojawili się przedzjeżdżacze: ks. Mariusz Dziuba – proboszcz Parafii Św. Krzyża, przyjaciel Fundacji Handicap Zakopane oraz podopieczni Fundacji i medaliści Olimpiad Specjalnych: Krystian Kicmal, Jakub Kaim, Patrycja Strama, Rafał Świczkowski, Klimek Zięba i Antoni Wiercioch. Natomiast pierwszym zawodnikiem na trasie 12H Slalom Maratonu był kapitan drużyny Prezydent RP Andrzej Duda. W zawodach wzięli udział także Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński oraz doradcy Prezydenta RP Piotr Nowacki i Rafał Kos. 
W oficjalnym otwarciu i dopingowaniu zawodników uczestniczyli ponadto Sekretarze Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski i Andrzej Dera, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zastępca Burmistrza Agnieszka Nowak-Gąsienica, Starosta Tatrzański Piotr Bąk oraz przedstawicielka głównego sponsora zawodów Dorota Macieja – Członek Zarządu PZU Życie S.A. 
Organizatorami zawodów są: Fundacja Integracji Przez Sport Handicap Zakopane i Miasto Zakopane. Każdy przejazd jest premiowany przez Sponsora Głównego PZU  wsparciem sportowców z  Fundacji HANDICAP Zakopane. Im więcej przejazdów, tym większa pomoc. Sponsorami zawodów są także: Polana Szymoszkowa, Rossignol, Pro-Invest Solutions, Geotermia Podhalańska, Sport-timing, Limpol, Nosalowy Dwór, Społem, Fundacja Tatra-Rescue, Vola, Polskie Tatry. 
Dziękujemy Współorganizatorowi, Miasto Zakopane, oraz MOSiR Zakopane, Sponsorom i Partnerom, Komentatorom, Fotografom i Filmowcom, Wolontariuszom, Rodzicom i Opiekunom za olbrzymi wkład pracy, aby impreza odniosła sukces.

 

 

NAJLEPSI NARCIARZE Z KANCELARII PREZYDENTA RP I RZĄDU RP razem w Zakopanem na 12-godzinnym maratonie slalomu dla NASZYCH SPORTOWCÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ.

Silna ekipa prezydencka i rządowa przyjedzie do Zakopanego aby wystartować w 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019 i tym samym włączyć się do akcji wsparcia młodych sportowców trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane. Ministrowie i Doradcy Prezydenta RP to bardzo dobrzy narciarze oraz, jak się okazuje, osoby o dużej wrażliwości społecznej. Bardzo się cieszymy i DZIĘKUJEMY!!!

 

 

PZU  –  Sponsorem Głównym V edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019

 

Jesteśmy zaszczyceni, mogąc przedstawić  Sponsorów i Partnerów 5 edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019:

Sponsor Główny: PZU
Sponsorzy – firmy:
Polana Szymoszkowa, Rossignol,  Geotermia Podhalańska, Pro-Invest Solutions, Limpol Sp. z O.O., Invest- Nosalowy Dwór Sp.z O.O.,  Sport-Timing,  Społem-Zakopane, FundacjaTatra-Rescue, Vola, Polskie Tatry S.A..
Dziękujemy za zaufanie i niezawodne wsparcie!

   Znalezione obrazy dla zapytania sport timing logo

Znalezione obrazy dla zapytania vola logo 

 

 

 

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2019 z 

Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Dziękujemy Panu Prezydentowi za zaszczytny prezydencki Patronat Honorowy!

 

 

 

O krok od rekordu w 4 edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE  2018

Tylko jednego kilometra zabrakło Mistrzom i Reprezentantom Polski do wyrównania rekordu w 12-godzinnym slalomie non-stop.W trudnych warunkach zawodnicy pokonali dystans 678 km aby wesprzeć sportowców z niepełnosprawnością trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane. Przejazdy rozpoczęli przedzjeżdżacze- nasi najlepsi narciarze: Krystian Kicmal, Patrycja Strama, Klimek Zięba i Antoni Wiercioch oraz przyjaciel Fundacji ks. Proboszcz Mariusz Dziuba.
Pierwszym zawodnikiem na trasie był pan Prezydent RP Andrzej Duda, który po raz drugi przyjechał do nas aby wesprzeć nasz szczytny cel. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i wsparcie.
Dużym powodzeniem cieszył się otwarty dla wszystkich MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE 2018 w którym wystartowało ponad 300 osób. Dziękujemy Sponsorowi Głównemu PZU, który premiował każdy zjazd wpłatą dla Fundacji na kontynuację działań aktywizujących sportowo osoby z niepełnosprawnością.
Fundacja HANDICAP Zakopane dziękuje za wsparcie: współorganizatorowi – Miasto Zakopane oraz naszym sponsorom: Polana Szymoszkowa, Geotermia Podhalańska, Rossignol-PM Sport,  Nosalowy Dwór, LIMPOL, Sport-timing,  Społem-Zakopane, Fundacja Tatra Rescue.

Dziękujemy naszym wolontariuszom: Oliwia, Piotrek, Janek, Helenka, Kama i Michał oraz team Kluszkowce za wspaniałą pracę na trasie. Dziękujemy Delegatowi Technicznemu – Wioletta Dobrowolska- za nadzór nad prawidłowością przebiegu zawodów. Dziękujemy komentatorom Grzegorz Bernasik i Józef Dyda za maraton słowa. Dziękujemy fotografowi – niezawodny Paweł Murzyn- za piękne fotki. Dziękujemy MOSiR Zakopane i pracownikom UM Zakopane i ZCK za profesjonalną pracę podczas zawodów. Dziękujemy pracownikom stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa za doskonałe przygotowanie tras, pyszny catering i wsparcie przez 12h.

  

  

Jesteśmy zaszczyceni, mogąc przedstawić naszych Sponsorów 4 edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2018:

Sponsor Główny: PZU
Sponsorzy – firmy:
Polana Szymoszkowa, Rossignol, Nosalowy Dwór, Geotermia Podhalańska, Limpol, Sport-Timing, Społem-Zakopane, FundacjaTatra-Rescue.
Dziękujemy za zaufanie i niezawodne wsparcie!

 

Prezydent  RP Andrzej Duda i drużyna ZAKOPANE z nowym rekordem w 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2017

IMG_4043 IMG_3956

dsc-1194 IMG_4058

IMG_4078 dsc-0975to

W niedzielę 22.01.2017 na Polanie Szymoszkowej Prezydent Andrzej DUDA – kapitan drużyny wraz z 30 najlepszymi polskimi alpejczykami z różnych lat, ustanowili nowy rekord w 12-godzinnym drużynowym slalomie non-stop. 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE  to zawody charytatywne, mające na celu wsparcie najmłodszych sportowców z niepełnosprawnością z Fundacji HANDICAP Zakopane. Organizatorami zawodów był Fundacja HANDICAP Zakopane i Miasto Zakopane.

Poprzedni rekord został pobity o 77 km i wynosi od dziś 679 km. Tak wysoki wynik był efektem świetnej jazdy całego team’u,  sprzyjających warunków pogodowych, świetnie przygotowanej trasy na Polanie Szymoszkowej oraz mocnej motywacji. Sponsor Główny PZU  podjął wyzwanie wsparcia działań Fundacji HANDICAP Zakopane w  aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością,  proporcjonalnie do ilości przejechanych kilometrów.

Beneficjenci akcji , najlepsi narciarze z niepełnosprawnością z regionu Zakopanego również wzięli udział w zawodach, otwierając trasę zawodów. Po godzinie 8.00 jako pierwszy wystartował kapitan drużyny, Pan Prezydent Andrzej Duda, który zaskoczył wszystkich swoimi świetnymi przejazdami. Kolejni narciarze, byli reprezentanci Polski, wśród nich wielu Olimpijczyków, uczestników Mistrzostw, Pucharów Świata i Europy, również zjeżdżali na 100%. Już na półmetku wiadomo było, że stary rekord jest zagrożony. Ostatecznie padł ok.1,5 godziny przed upływem limitu czasu. Po upływie 12 godzin mistrzowski team zanotował na koncie 679 kilometrów. Zawody niestrudzenie i ze swadą prowadzili komentatorzy Grzegorz Bernasik i Józef Dyda.O dobry stan trasy troszczyli się wolontariusze i ekipa techniczna z Czorsztyn-ski.

Atmosfera zawodów była wspaniała, przybyło mnóstwo szacownych gości  m.in. z Kancelarii Prezydenta, Miasta Zakopane, Powiatu Tatrzańskiego oraz kibiców, w tym również sportowcy trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane. Podczas zawodów fundacja Tatra Rescue w ciekawy sposób udowodniła, że góry i stoki narciarskie są bezpieczne pod warunkiem przestrzegania podstawowych reguł. Zakopiańskie szkoły zaprezentowały swoje programy artystyczne. Wysoko wylicytowano wyczynowe narty ROSSIGNOL HERO z autografami Prezydenta Andrzeja Dudy i zawodników I edycji 12HSLALOM MARATON ZAKOPANE. A zawodnicy III edycji zawodów, choć mocno zmęczeni, już zapowiedzieli atak na rekord w nastepnym roku.

Gratulujemy mistrzowskiej drużynie nowego rekordu. Dziękujemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za  przyjecie zaproszenia i udział w zawodach.

Fundacja HANDICAP Zakopane dziękuje sponsorom i partnerom wydarzenia: SPONSOR GŁÓWNY PZU, POLANA SZYMOSZKOWA, ROSSIGNOL-PM SPORT, NOSALOWY DWÓR – RESORT & SPA, GEOTERMIA PODHALAŃSKA S.A., Fundacja TATRA RESCUE,  SPOŁEM ZAKOPANE SP.Z O.O., TPN, SPORT-TIMING, ZCK  i partner medialny RADIO KRAKÓW.

 

(tekst: Fundacja HANDICAP Zakopane

zdjęcia: Krzysztof Leonowicz)

 

 

 

Miło nam poinformować, że polska firma, PZU będzie Sponsorem Głównym charytatywnych zawodów 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2017. Zawody odbędą się 22 stycznia 2017 na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.  Sponsor Główny podjął wyzwanie wsparcia naszych sportowców z niepełnosprawnością trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane. Każdy kilometr trasy przejechany przez team mistrzów narciarstwa podczas ataku na Rekord Polski przełoży się na  konkretną kwotę przeznaczoną na sport osób z niepełnosprawnością. Będzie zatem dodatkowa motywacja do szybkiej jazdy!

Rysunek1

W III edycji wyjątkowi Goscie, wyjątkowi Narciarze! Zapraszamy od 7.30 na Szymoszkowej w Zakopanem.

Aktualne informacje na :https://www.facebook.com/12H-Slalom-Maraton-Zakopane-527978750676867/

 

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2017 –  22 STYCZNIA 2017 NA POLANIE SZYMOSZKOWEJ

pmu-4901

 

Informacje i aktualności na: https://www.facebook.com/12H-Slalom-Maraton-Zakopane-527978750676867/

 

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2016 – MAMY REKORD!!! 602km.

pmu-6367

Obszerne foto-relacje z II edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2016 znajdziecie na   https://www.facebook.com/12H-Slalom-Maraton-Zakopane-527978750676867 

pmu09714autorem zdjęć jest pan Paweł Murzyn. Dziękujemy.

 

II edycja 12H SLALOM MARATON :  31 stycznia 2016r, godz 8.00-20.00, pol. Szymoszkowa.

12h slalom_maraton_zakopane9

Drodzy Przyjaciele Narciarstwa, drogie Koleżanki i Koledzy,
Fundacja HANDICAP Zakopane i UM ZAKOPANE serdecznie zapraszają do kibicowania  w II edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2016  na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.

To wyjątkowe zawody narciarskie. Poniżej parę  info, aktualności zaś na ,https://www.facebook.com/12H-Slalom-Maraton-Zakopane-527978750676867/

 

TEAM ZAKOPANE 2016 podejmie atak na rekord Polski w drużynowym 12h maratonie slalomowym:

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa alpejskiego: drodzy Narciarze, koniecznie dołączcie do nas!
Zabierzcie swoje Dzieci, Rodziny, Przyjaciół i Kolegów, którzy kochają narty !!! Kibicujcie tym, którzy wspólnie podejmą próbę pobicia Rekordu Polski w 12-godzinnej jeździe po slalomie na czas.
Do pobicia mamy 558 km! Przypominamy, ze zawody mają również cel charytatywny –  można wesprzeć naszych sportowców niepełnosprawnych wrzucając datki do skarbony przy mecie zawodów! Liczymy na Was, bądźcie hojni !.

Serdecznie zapraszam i, mam nadzieję, do zobaczenia na stoku – Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

KIBICUJ  NASZYM  MISTRZOM:

1.   Małgorzata TLAŁKA-DŁUGOSZ             

2    Bartek MROZEK           (monoski siedzące)

 3.  Ola KLUŚ-ZAMIEDZOWY                      

4.  Bartek WĄDRZYK                                   

5   Agnieszka GĄSIENICA-GŁADCZAN       

6   Andrzej BIELAWA                                   

7Robert ZUBEK

8      Karolina KLIMEK                                     

9    Iza MATYSZCZAK-WYSOCKA                             

  1.    Grzegorz MAJCHER                                

11.   Marta PIĘTOŃ-ZBOROWSKA              

12   Szymon MITAN                                     

13   Maciek CUKIER

14   Bartek PTAK

  1. Ania  ZIARKO

16   Bartek GĄSIENICA-JÓZKOWY              

17   Szymon GĄSIENICA

18   Wiola DOBROWOLSKA

19.   Rafał SKARBEK – MALCZEWSKI 

  1. Marcin HORECKI                                   
  2. Łukasz WIERCIOCH
  3. Szymon KRACIUK                                    
  4. Paweł BUCKI
  5. Paweł GÓRKA

25  Mariusz STASZEL

26  Marek  ROGALSKI                                

27  Maciek ĆWIKŁA 

28   Gabrysia STANEK                                       

29.  Agnieszka GÓRNISIEWICZ                    

30.  Andrzej  GOMULIŃSKI

1 edycja 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE

odbyła się 1 marca 2015 r.

Drużyna Mistrzów  i Reprezentantów Polski ustanowiła Rekord Polski w drużynowej 12-godzinnej jeździe po slalomie non-stop ; wynosi on aktualnie 558km.

_LA_1447 _LA_0567 12h slalom_maraton_zakopane9

_LA_1558 _LA_0873

_MG_1046 _MG_1324